Ugnies kamuolys (fantastika)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Magiškas ugnies kamuolys komikse

Ugnies kamuolys (angl. fireball) – kerai maginėje fantastikoje, kuriais sukeliamas ugninis sprogimas (kamuolio formos pliūpsnis), taip pat – pats rutuliškas sprogimas.

Kerai „ugnies kamuolys“ plačiai naudojami maginės fantastikos kompiuteriniuose žaidimuose, romanuose, filmuose. Paprastai įsivaizduojama, kad ugnies kamuolys primena nuo prisilietimo sprogstantį kamuolinį žaibą, tiesa, energingai lekiantį.

Šie kerai – paprastai žinomiausi koviniai kerai, kuriuos prisimena su magine fantastika šiek tiek susipažinę žmonės. Paprastai laikoma, kad ugnies kamuolys yra vienas iš pagrindinių kovinių kerų, kuriuos įsisavina koviniai magai. Vienuose maginės fantastikos šaltiniuose teigiama, kad tai silpnas ar gana silpnas keras, kituose – kad šie kerai gali būti labai galingi.

Jie naudojami tokiuose stalo vaidmenų žaidimuose kaip Advanced Dungeons & Dragons, „Kariai ir magai“ ir kt., kompiuteriniuose žaidimuose kaip Diablo, Oblivion ir kt.

Ugnies kamuoliai įvairiuose žaidimuose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Diablo. Kerai „Ugnies strėlė“ (Fire bolt) turi silpną ugninį veikimą, „Ugnies kamuolys“ (Fire ball) duoda didesnį sprogimą, o suveikiant kerams „Aukojimas“ (Immolation) – į visas puses skrieja ugniniai kamuoliai. Šis kerų variantas yra žaidimo variante Diablo: Hellfire.
  • Heroes of Might and Magic III. „Ugnies kamuolys“ yra 3-čio lygio keras, kuris sprogdamas kauna dviejų langelių spindulio plote ir daro 15 + jėga*10 + 15 (jei pasiektas pažengusio ugnies magijoje lygis) arba +45 (jei pasiektas eksperto ugnies magijoje lygis) taškus žalos. Ugninę žalą didina papildomas kerėjimo įgūdis.
  • Defense of the Ancients: Allstars. Kerus „Ugnies sprogimas“ (Fireblast), kurie yra ugnies kamuolio variantas, moka veikėjas ogremagas Aggron Stonebreaker. Šis keras daro 75\125\175 ar 275 taškus žalos ir svaigina 1,5 sekundės (žaidimo versijoje .49b).
  • Planescape: Torment. Yra keras „Pragaro sfera“, kuris sukuria Raudonosios ugnies kamuolį, kuris daro 1-6 taškus žalos ir 1 lygiu mažina jėga ir vikrumą 10-čiai sekundžių.
  • GURPS sistema. Ugnies kamuolys – ugnies mokyklos užkeikimas.