Trinidado ir Tobago transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Kelių transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2002 m. Trinidade ir Tobage buvo 8,320 km kelių, iš kurių 4,252 km buvo skirti vaikščiojimui. Daugiau apgyvendintose vietose yra ir daugiau kelių, bet dauguma Tobago neturi kelių arba jie yra trumpi, vingiuoti ir prastu paviršiumi. 2000 m. registruotų lengvųjų automobilių buvo 54,050, o sunkvežimių 14,560. Vienintelis Trinidado ir Tobago iš Port of Speino į San Chuaną buvo uždarytas 1968 m.

Jūrų transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Didžiausias Trinidado ir Tobago jūrų uostas yra Port of Speinas. Braitonas taip pat yra svarbus dėl naftos ir asfalto kroviniams. Tokie uostai kaip Chaguaramas, Pointeà-Pierre ir Point Fortinas irgi yra naftos terminalai. Daug garlaivių kursuoja į Europą ir Amerikas.

Oro transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis Piarco Nacionalinis Oro Uostas yra įsikūręs 26 km į pietryčius nuo Port of Speino, o antras oro uostas yra Crown Point'e. 2001 metais šalyje buvo šeši oro uostai, iš kurių trys turėjo asfalto dangą. Trinidado ir Tobago oro linijos, kurios priklauso valdžiai yra susijungusios British West Indian Airways ir Trinidad and Tobago Air Services, buvo įkurtos 1980 m. Skrydžiai jose vyksta vietiniais, regioniniais ir nacionaliniais reisais. 2001 m. oro linijų paslaugomis pasinaudojo 1,123,600 keleivių.