Trilbis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Mergina su trilbiu

Trilbis (angl. trilby hat; trilby) – minkšta fetrinė vyriška skrybėlė su palyginti siaurais bryliais, kurios viršus turi gilią išilginę įdubą viršuje, o viršaus priekis iš šonų įspaustas (žiūrint iš viršaus viršus atrodo trikampis). Paprastai užpakalinis brylius užlenktas aukštyn. Tradiciškai trilbius gamino iš triušių vilnos fetro, bet dabar juos gamina ir iš kitokių medžiagų. Trilbiai yra minkšti (o, pvz., hombergai daromi iš kieto fetro), jų bryliai yra lankstūs.

Trilbių bryliai siauresni negu fedorų. Fedorų bryliai neužlenkiami į viršų.

Skrybėlės pavadinimas trilby atsirado iš George du Maurier 1894 m. romano Trilby, nes pirmajame spektaklyje Londone, kuriame buvo suvaidinta pjesė pagal šį romaną, herojus dėvėjo tokią skrybėlę.

Trilbiai buvo plačiai paplitę nuo XX a. 3-iojo dešimtmečio. Pradžioje trilbius nešiojo kaip laisvalaikio sportinio stiliaus skrybėles (pvz., einant į arklių lenktynes). Po Antrojo pasaulinio karo trilbiai kaip skrybėlė prie kostiumo ar laisvalaikio aprangos išstūmė kitas skrybėles (homburgus, katiliukus), bet ne plokščiąsias skrybėles.
Trilbiai pasidarė reti mažėjant skrybėlių populiarumui 7-ojo dešimtmečio pradžioje. Trilbiai asocijavosi su džiazo, ska ir soul muzikantais. Trilbius dažnai dėvi žydai ortodoksai, ypač rabinai ir ješivų studentai.


Commons-logo.svg