Tomas Dobrovolskis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Tomas Dobrovolskis (1966 m. gruodžio 28 d. Vilniuje – 2015 m. sausio 6 d. Vilniuje) – kompozitorius, perkusininkas, multiinstrumentalistas, išradęs varinį mušamąjį instrumentą Varinį Gaublį, kuriam sukūrė specialią grojimo techniką, skiemenuotę ir muzikinį raštą.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baigė Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą, akademinius mušamuosius. Toliau sekė studijos LMTA. Įstojo į Klaipėdos universitetą, Menų fakulteto Džiazo katedrą, bet po pusmečio mokslus metė. Negalėjo mokytis, nes Klaipėdoje neuždirbdavo pakankamai, kad galėtų išlaikyti šeimą. Vėliau tapo reklamos agentūros bendrasavininkiu. 7 metus dėstė reklamos verslą kolegijoje. Vilniuje vadovavo prekybos centro rinkodaros skyriui. Kurį laiką buvo reklamos redaktorius Baltijos televizijoje, LTV komercijos direktorius, po to dirbo dar vienoje reklamos agentūroje.

Grojo solo ir bendruose akademinės, eksperimentinės, improvizacinės, džiazo ir pasaulio muzikos bei šokio, teatro, TV ir kino projektuose, aktyviai koncertavo.

Jo muzika skambėjo Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Danijoje, Švedijoje, Anglijoje, Belgijoje, Suomijoje, Islandijoje, Alandų salose, Izraelyje, Austrijoje, Italijoje, JAV (Niujorko, Čikagos, San Francisko, Nevados – „Burning Man“ festivalyje), Pietų Korėjoje.

Ryškiausias muzikos ir šokio projektas – tai „TRIMATRIX“ spektaklis (šokėjai Loreta Juodkaitė, Andrius Žužžalkinas ir Igoris Zaripovas) Menų spaustuvėje. Muzikiniai projektai – „Sainkho & The new art trio“ su Sainkho Namtchylak, Raimondu Sviackevičiumi ir Andre Pabarčiūte, „SoloDuo“ projektas su japone Satoko Aoki, „Folkex.lt“ su Sauliumi Petreikiu, „Exlex“ su Neda Malūnavičiūte. Soliniai projektai – „Varinis Gaublys“ ir paskutinis, ryškiausias, brandžiausias – „AXIS. The Brass Globe“.

Naktį iš 2014 m. gruodžio 23 į 24 d., apie 3 val. Tomas Dobrovolskis buvo žiauriai sumuštas Vilniuje, Vingrių gatvėje, šalia naktinio baro. Kompozitorius patyrė sunkią galvos traumą, jį ištiko koma. Kitų metų sausio 6 d. buvo paskelbta, jog menininkas mirė.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]