Toho

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Toho
Forma Korporacija
Pramonė Kino filmai
Įkurta 1932 m.
Centrinė būstinė Čijoda, Tokijas, Japonija
Darbuotojų 370 (2009 m.)

Toho Co., Ltd. (jap. 東宝株式会社 = Tōhō Kabushiki-kaisha) – Japonijos kino kompanija, platinanti kino filmus. Būstinė įsikūrusi Čijodoje (Tokijas). Tai viena pagrindinių bendrovių, sudarančių „Hankyu Hanshin Toho Group“ konglomeratą.

Užsienyje bendrovė žinoma kaip kaiju (monstrų) ir tokusatsu (specialiųjų efektų) filmų, televizijos serialo apie superherojus Chouseishin, Akira Kurosavos ir „Studio Ghibli“ anime filmų leidėja. „Toho“ sukūrė visame pasaulyje žinomą milžiniško padaro Godzilos personažą, taip pat ir Mothra, King Ghidorah, Mechagodzilla ir Rodan.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendrovę 1932 m. įkūrė Hankyu geležinkelio steigėjas Ičizo Kobajašis (Ichizo Kobayashi). Tuomet bendrovė vadinosi „Tokyo-Takarazuka Theater Company“ (東京宝塚劇場株式会社 = Tōkyō Takarazuka Gekijō Kabushiki-kaisha). „Toho“ kartu su „Shochiku“ dominavo Tokijo kino teatrų versle. Bendrovei priklausė Tokijo Takarazuka ir Imperatoriškojo sodo kino teatrai, taip pat dauguma kabuki teatrų.

XX a. 6-ajame dešimtmetyje bendrovė atidarė Toho teatrą Los Andžele (JAV)[1], taip ji pati galėjo pristatyti savo produkciją, vietoje leidybos teisių pardavimo kitai bendrovei. Vėliau atidarė teatrus San Fransiske ir Niujorke 1963 m.[2] „Shintoho“ kompanija, egzistavusi iki 1964 m., buvo pavadinta „naująja Toho“, kadangi atsiskyrė nuo originaliosios „Toho“ kompanijos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. [1]
  2. „Toho“, Far East Film News (1963).