The Mamas and the Papas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
The Mamas and the Papas
Biografija
Kilmė JAV
ŽanraiRokas
Folk
Pop
Aktyvumo metai1965–1968
1971–1972
Įrašų kompanijaDunhill Records
Nariai
Denny Doherty
Cass Elliot
John Phillips
Michelle Phillips
Jill Gibson

The Mamas and the Papas (taip pat: The Mamas & the Papas) – JAV roko grupė, susikūrusi XX a. 7-ajame dešimtmetyje.

Grupė kūrybos pradžioje labai trumpai vadinosi „The Magic Circle“, paskui persivadino į „The Mamas and the Papas“. Grupės kūryba tęsėsi nuo 1965 m. iki 1968 m. ir nuo 1971 iki 1972 m. Iš viso buvo išleisti penki albumai, o dešimt grupės singlų tapo hitais.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„The Mamas And The Papas“ susikūrė 1965 m. Mergelių salose. Visi grupės nariai, John Phillips, Michelle Phillips, Cass Elliot ir Denny Doherty buvo pažįstami iš anksčiau, mat visi buvo susiję su muzikine veikla Grinvičo rajone, Niujorke. 1966 m. buvo išleista debiutinė plokštelė „If You Can Believe your Eyes and Ears“ (Jei gali patikėti savo akimis ir ausimis). Albumas sėkmingai debiutavo. Singlas „Monday Monday“ užėmė pirmąją vietą Amerikos Billboard’e, o singlas „California Dreamin'“ -ketvirtąją. 1966 m. pradžioje Johnas Phillipsas išsiaiškino, kad jo žmona Michelle turėjo romaną su kitu grupės nariu, Denny. Michelle buvo išmesta ir pakeista grupės prodiuserio, Lou Adlerio merginos Jill Gibson. Su ja buvo įrašytas antrasis albumas, tačiau grupės gerbėjai koncertų metu su Jill, reikalavo grąžinti Michelle. Taigi po trijų mėnesių Michelle grįžo į grupę. Albumas su Jill buvo sunaikintas ir tais pačiais metais pasirodė su Michelle perrašytas, antrasis grupės albumas, „The Mamas And The Papas“. Tai buvo taip pat didelio pasisekimo darbas su hitais „I Saw Her Again“, „Dancing In The Street“, „Words Of Love“ ir kt. Grupė išpopuliarėjo Jungtinėje Karalystėje. 1967 m. buvo įrašyta trečioji plokštelė „Deliver“, kuri buvo sunkaus darbo studijoje rezultatas. Singlas „Dedicated To The One I Love“ užėmė antrąją vietą Amerikos Billboard topuose. Tų pačių metų birželį, Johnas Phillipsas ir Lou Adleriu suorganizavo pirmąjį pasaulyje didelės apimties Tarptautinį Monterėjaus popmuzikos festivalį į kurį susirinko daugiau nei penkiasdešimt tūkstančių žmonių. Šis festivalis tapo neatsiejama hipių kultūros dalimi. Į festivalį buvo pakviesti legendiniai to meto atlikėjai: Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Animals, The Who, Jefferson Airplane ir daugelis kitų. 1967 m. pabaigoje grupė iširo dėl to, kad Jonhnas Phillipsas viename vakarėlyje parodė nepadorų gestą Cass Elliot, kai ji šnekėjo su Miku Jaggeriu iš „The Rolling Stones“.

Tačiau jie 1968 m. baigė įrašinėti paskutinę plokštelę „Papas And Mamas“, kuri buvo puikaus psichodelinio roko pavyzdys. Šiame albume buvo įrašyta ir legendinė Cass Elliot daina „Dream A Little Dream“, kuri davė pradžią jos solo karjerai. Po „Papas And Mamas“ grupė daugiau nebesusitiko. 1971 m. buvo aptikta, kad „The Mamas And The Papas“ yra prasiskolinę „Dunhill“ įrašų kompanijai apie milijoną JAV dolerių. Įrašų kompanija pasiūlė grupei pristatyti dar vieną albumą ir taip atsiskaityti už skolas. Taigi 1971 m. šviesą išvydo albumas „People Like Us“, kuris nebuvo taip gerai įvertintas, kaip kiti keturi.

The New Mamas And Papas. 1980[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„The New Mamas and The Papas“ – dar vienas Johno Phillipso projektas atkurti grupę. Prie jo prisijungė Denny (vėliau paliko grupę), John’o dukra MacKenzie ir dainininkė Spranky McFerlane iš grupės „Spranky and our Gang“. Vietoj Denny’io buvo pakviestas Scott’as McKenzie, dainininkas kuris įrašė „San Francisco“ dainą ir kuris buvo geras Johno draugas. „The New Mamas And Papas“ apkeliavo pasaulį, tačiau tai nebuvo labai sėkmingas projektas.

Grupės narių gyvenimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Cass Elliot mirė 1974 m. Londone, po sėkmingiausio savo koncerto Palladiumo teatre. Ją ištiko širdies smūgis. Johnas Phillips mirė 2001 m. nuo širdies smūgio, ir narkotikų poveikio. Denny Doherty mirė 2007 m. sava mirtimi. Michelle Phillips yra vienintelė gyva grupės narė.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • If You Can Believe Your Eyes and Ears (1966)
  • The Mamas & the Papas (1966)
  • The Mamas & The Papas Deliver (1967)
  • The Papas & the Mamas (1968)
  • People Like Us (1971)

Garsiausi hitai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Pavadinimas Pasiekta vieta Albumas
Billboard Hot 100 Jungtinė Karalystė
1965 „Go Where You Wanna Go“
-
-
If You Can Believe Your Eyes and Ears
„California Dreamin'“
4
23
If You Can Believe Your Eyes and Ears
1966 „Monday, Monday“
1
3
If You Can Believe Your Eyes and Ears
„I Saw Her Again“
5
11
The Mamas and the Papas
„Words of Love“
5
47
The Mamas and the Papas
„Dancing in the Street“
75
47
The Mamas and the Papas
„Look Through My Window“
24
-
Deliver
1967 „Dedicated to the One I Love“
2
2
Deliver
„Creeque Alley“
5
9
Deliver
„My Girl“
15
-
Deliver
„Glad to Be Unhappy“
26
-
-
„Dancing Bear“
51
-
The Mamas and the Papas
„Twelve Thirty“
20
-
Papas & The Mamas
1968 „Safe In My Garden“
53
-
Papas & The Mamas
„Dream a Little Dream of Me“
12
11
Papas & The Mamas
„For The Love Of Ivy“
81
-
Papas & The Mamas
„Do You Wanna Dance“
76
-
If You Can Believe Your Eyes and Ears
1972 „Step Out“
81
-
People Like Us
1997 „California Dreamin'“
9
If You Can Believe Your Eyes and Ears

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]