Superlicencija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Superlicencija – leidimas sportininkui lenktyniauti Formulės 1 čempionate.

Leidimą pagal nustatytas sąlygas išduoda F1 komisija.

Leidimas mokamas ir privalomas įsigyti kiekvienai metais. Pinigų suma priklauso nuo lenktynininko pasiektų rezultatų, pvz., kad dalyvautų 2008 m. sezone lenktynininkas Kimi Räikkönen (Ferrari) turėjo sumokėti 230 000 , Lewis HamiltonMcLaren ir Fernando Alonso (Renault) – 228 000 €. Mokesčio formulė yra tokia: mokama 10.000 € plius po 2.000 € už kiekvieną prieš tai sezone pasiektą tašką.

Reikalavimai kandidatui[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Norint gauti superlicenciją pilotas jau anksčiau turi turėti A lygio varžybų licenciją ir atitikti tam tikrus FIA iškeltus reikalavimus. Reikalaujama, kad pilotas turi būti tapęs čempionu bet kurioje žemesnėje lygoje, pvz., Formulė 3 ar GP2 (geriau žinomą Formulė 3000 vardu) arba būti pasiekęs gerus rezultatus kelerius metus iš eilės. Pavyzdžiui, pilotas penkis kartus iš eilės finišavęs trijose pirmose vietose dvejų metų laikotarpyje GP2 čempionate gali gauti superlicenciją.

Taip pat pilotai, kurie yra lenktyniavę IndyCar čempionate (JAV vykstančios lenktynės), gali gauti superlicenciją, jei jie yra finišavę sezone tarp pirmų šešių pilotų. Tai leidžia Amerikos lenktynininkams iš karto patekti į Formulę 1 be privalomo lenktyniavimo žemesnėse lygose. Yra išimčių, kuomet FIA komisija slaptu balsavimu gali nuspręsti ar išduoti superlicenciją pilotui, kuris tik yra nuvažiavęs 300 km lenktynių greičiu su tam tikru bolidu bandymuose.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]