Steponas Dargis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Steponas Dargis (1888 m. rugsėjo 4 d. Alsėdžiuose, Telšių apskr. – 1965 m. balandžio 18 d. Rokiškyje) – vargonininkas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

18951905 m. mokėsi Rietavo Mykolo Oginskio muzikos (orkestro) mokykloje. 19051920 m. vargonininkavo ir vadovavo chorui Tveruose, nuo 1920 m. – Alsėdžiuose. Čia išugdė skambų ir pajėgų chorą, kuris atlikdavo sudėtingas šv. Mišias, giesmes ir dainas, giedojo ne tik savo parapijos bažnyčioje, bet išvykdavo į Žemaičių Kalvariją ir kitas artimesnes parapijas, dalyvavo Telšių dainų šventėse ir kituose tautiniuose renginiuose.

Tvarkė bažnyčios archyvą, išrašinėjo gimimo ir mirties liudijimus, kvalifikaciją kėlė įvairiuose vargonininkų kursuose ir pats mokė jaunuosius vargonininkus. 1950 m. persikėlė į Rokiškį, kur vargonininkavo ir vadovavo chorui iki pat mirties.

Išaugino devynis vaikus – penkis sūnus ir keturias dukteris, kurių dalį gyvenimas nubloškė į užsienį (JAV ir Kanadą), o kiti pasklido po Lietuvos miestus ir miestelius; sūnus Steponas tragiškai žuvo.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.