Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
SieBot (aptarimas | indėlis)
SieBot (aptarimas | indėlis)
Eilutė 25: Eilutė 25:
[[fi:Ihmeotukset ja niiden olinpaikat]]
[[fi:Ihmeotukset ja niiden olinpaikat]]
[[fr:Les Animaux fantastiques]]
[[fr:Les Animaux fantastiques]]
[[gl:Bestas fantásticas e onde dar con elas]]
[[he:חיות הפלא והיכן למצוא אותן]]
[[he:חיות הפלא והיכן למצוא אותן]]
[[hr:Čudesne zvijeri i gdje ih naći]]
[[hr:Čudesne zvijeri i gdje ih naći]]

07:07, 16 rugpjūčio 2007 versija

Knygos „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ angliško leidimo viršelis

„Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (angl. Fantastic Beasts and Where to Find Them) – britės rašytojos J.K. Rowling knyga, skirta finansiškai padėti Comic Relief paramos fondui. Apie 80% kiekvienos knygos pelno tiesiai perduodama neturtingiems vaikams visame pasaulyje. 2001-aisiais įvykusiame interviu su Scholastic leidėjais, Rowling pasakė, kad temą apie fantastinius gyvūnus pasirinko dėl to, kad tai, anot rašytojos, labai smagi tema ir jai ji turi parašiusi labai daug informacijos.

Išgalvota knyga

„Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ minima Harry Potter serijos apysakose, kaip garsaus magizoologo Njuto Miglapūčio (Newt Scamander) knyga, priklausanti berniukui burtininkui Hariui Poteriui. Pirmą kartą serijoje knyga minima pirmojoje dalyje „Haris Poteris ir Išminties akmuo“. Haris Poteris gauna laišką iš Hogvartso butų ir kerėjimo mokyklos, kuriame tarp kitų būtinų įsigyti knygų yra ir „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“.

„Fantastiniuose gyvūnuose ir kur juos rasti“ pasakojama magiškosios zoologijos istorija, taip aprašomos 75 fantastinių gyvūnų rūšys, aptinkamos visame pasaulyje. Daugiausia informacijos buvo surinkta Njutui Miglapučiui keliaujant po visus penkis kontinentus. Išgalvotas autorius užsimena, kad pirmasis knygos leidimas buvo surinktas 1918-taisiais Augustuso Vormo (Augustus Worme), bet išleistas tik 1927 metais. Dabartinis leidimas yra penkiasdešimt antras.

Dar žiūrėkite

Nuorodos