Diana (Velso princesė): Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 050 baitų pašalinta ,  prieš 6 metus
S
→‎Biografija: -esamasis laikas
S ({{Cleanup|Esamasis laikas, neutralumo problemos}})
S (→‎Biografija: -esamasis laikas)
Diana turėjo dvi vyresnes seseris: Sarą (''Sara'') ir Džeinę (''Jane''), bei jaunesnįjį brolį Čarlsą (''Charles''). Šeima neslėpė nusivylimo jos gimimu, nes labai tikėjosi vyriškos lyties įpėdinio, turėjusio pratęsti Spenserių giminę. <ref> Andrew Morton „Diana:Tikroji istorija jos pačios žodžiais“</ref>
Naujagimę pavadino Diana Frense (''Diana Frances'') – motinos ir vienos Spenserių prosenelės garbei.
 
[[1966]]–[[1974]] m. Diana pradeda lankyti Ridlsvortholo (''Riddlesworth Hall'') parengiamąją mokyklą Norfolke (''Norfolk'').
 
[[1969]] m. po keturiolikos kartu išgyventų metų išsiskyrė Dianos tėvai. Dianos tėvas gauna teisę globoti Dianą, jos brolį Čarlsą ir abi jos seseris Sarą ir Džeinę.
[[1975]] m. birželio mėnesį, mirus seneliui, septintajam grafui Spenseriui, šeima persikėlė į Oltorpo dvarą (''Althorp House''). Po šios mirties daug kas pasikeitė. Mergaitės gavo ''ledi'' titulus, Čarlsas tapo vikontu, o tėvas paveldėjo aštuntojo grafo titulą ir Oltorpo dvarą.
 
[[1977]] m. lapkričio mėnesį Diana susipažino su Jo Karališkąja Didenybe Velso Princu Čarlsu (''Prince Charles, Prince of Wales''), kuris prieš tai devynis mėnesius draugavo su Dianos seserimi Sara.
 
[[1977]]–[[1978]] m. baigusi Vesthito mokyklą, Diana vieną semestrą mokosi aukštesnio lygio Alpin Videmaneto (''Alpin Videmanette''), [[Šveicarija|Šveicarijoje]] mokykloje. [[1979]] m. Diana gyveno [[Londonas|Londone]] (''London'') ir dirba privačių pokylių padavėja bei padiene darbininke.
 
[[1980]] m. atsinaujino Dianos kontaktai su Karališkąja šeima ir Princu Čarlsu. Spenseriai lankosi Vindzorų (''Windsors'') pilyje, Balmorale (''Balmoral Castle''). [[1981]] m. vasario mėnesį, Vindzoro pilyje Velso Princas Čarlsas oficialiai paprašė ledi Dianą Spenser tapti jo žmona. Sužadėtuvės buvo viešai paskelbtos [[vasario 24]] dieną. [[Liepos 29]] d. Dianą ištekėjo už Velso Princo Čarlso. Šį momentą prie televizorių ekranų stebėjo 750 milijonų žmonių daugiau nei septyniasdešimtyje šalių. Spalio mėnesį Diana išvyko į savo pirmąjį oficialų trijų dienų vizitą [[Velsas|Velse]].
 
[[1982]] m. [[birželio 21]] d. Dianai gimė sosto įpėdinis Princas Viljamas (''Prince William'').
 
[[1984]] m. [[rugsėjo 15]] d. Dianai gimė antrasis sūnus Princas Haris (''Prince Henry'').
 
[[1985]] m. vizito į [[Italija|Italiją]] metu keliauja ir abu sūnūs: Princai Viljamas ir Haris. Diana ir Čarlsas gavo asmeninę audienciją pas popiežių [[Jonas Paulius II|Joną Paulių II]] (''Pope John Paul II'').
 
[[1992]] m. [[kovo 29]] d. mirus Dianos tėvui, jos brolis Čarlsas tapo naujuoju grafu Spenseriu.
 
[[1993]] m. [[gruodžio 3]] dieną, per oficialius labdaringus pusryčius, skirtus Hedvėjaus valstybinei galvos traumų asociacijai, Princesė paskelbė pasitraukianti iš visuomeninio gyvenimo.
 
[[1994]] m. [[birželio 29]] d. televizijos interviu metu, Princas Čarlsas pripažįsta savo ryšius su meiluže Kamila Parker-Bouls (''Camilla Parker-Bowles'') ir tai, kad jis buvo neištikimas savo žmonai Dianai.
 
[[1996]] m. [[rugpjūčio 28]] d. Čarlso ir Dianos santuoka baigė galioti. Princesė laimėjo dėl jos kanceliarijos Šv. Jokūbo rūmuose ir vienkartinės 17 mln. svarų išmokos, bet iš jos buvo atimtas garbės titulas. Išsiskyrusi, Diana pasirinko penkias labdaros sritis – Raupsuotųjų misiją, labdarą benamiams, Valstybinę sergančiųjų AIDS globą, Karališkąją Marsdeno onkologijos ligoninę ir Greit Ormond Strito vaikų ligoninę.
 
[[1997]] m. [[rugpjūčio 8]] d. Diana aplanko karo nuniokotą kraštą – [[Bosnija ir Hercegovina|Bosniją]] (''Bosnia''). Kai kurie Britanijos politikai ją kritikavo, bet šis apsilankymas pas karo aukas sukėlė didelį atgarsį pasaulyje. Tai buvo paskutinis jos vizitas.
 
1997 m. [[rugpjūčio 30]] d. vakarą Diana ir jos draugas Dodis Al Fajedas (''Dodi Al Fayed'') atvyksta į „Ritz“ viešbutį [[Paryžius|Paryžiuje]] pavakarieniauti. Po vidurnakčio pora išėjo iš viešbučio ir išvažiavo automobiliu, kurį vairavo asmeninis vairuotojas. Tačiau požeminiame kelyje po Almos aikšte (''Place de I‘Alme''), netoli [[Eifelio bokštas|Eifelio bokšto]], vairuotojas nesuvaldė automobilio ir šis trenkėsi į betoninę pertvarą, skiriančią važiavimo juostas. Vairuotojas ir Dodis Al Fajedas žuvo iškart, asmens sargybinis buvo sunkiai sužeistas, o mirtinai sužeista Princesė buvo be sąmonės. Gelbėjimo grupei prireikė beveik valandos, kad Princesė būtų ištraukta iš sulankstyto automobilio nuolaužų ir tada nugabenta į artimiausią ''La Pitie-Salpetriere'' ligoninę bei skubiai operuota. Ketvirtą valandą ryto vietos laiku gydytojai pranešė, kad Diana mirusi.
 
Diana palaidota Oltorpe (''Althorp''), ''Raund Ovalo'' (''Round Oval'') saloje.

Naršymo meniu