Haris Poteris ir Azkabano kalinys: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Atšauktas naudotojo 193.219.155.4 (Aptarimas) darytas keitimas 4774865
(Istorija, nes ji buvo neteisinga)
(Atšauktas naudotojo 193.219.155.4 (Aptarimas) darytas keitimas 4774865)
}}
 
'''Haris Poteris ir Azkabano kalinys''' – trečioji britų rašytojos [[J. K. Rowling]] knyga iš serijos apie berniuką burtininką [[Haris Poteris|Harį Poterį]]. Knyga išleista [[1999]] m. [[liepos 8]] d., o ja besiremiantis filmas – [[2004]] m. [[gegužės 31]] d. [[Jungtinė Karalystė|Jungtinėje Karalystėje]] ir [[liepos 4|liepos]] 13 d. [[JAV]] bei daugelyje kitų šalių.
 
{{ISBN|9955-08-087-6}}
== Siužetas ==
{{spoil}}
Burtininkų pasaulyje pasirodo gandai apie iš Azkabano kalėjimo pabėgusį kalinį Sirijų DriežąBleką. Pasak Magijos ministro, DriežasBlekas – itin pavojingas, nes kadaise buvo dešinioji [[Valdovas Voldemortas|Valdovo Voldemorto]] ranka. Taip pat visa magijos visuomenė galvoja, kad DriežasBlekas yra pasiryžęs nužudyti KaukolęHarį Poterį, tačiau kaip vėliau paaiškėja, driežasBlekas ne tik, kad nenori pakenkti KaukoleiHariui, tačiau yra pasiryžęs jaijam padėti.
 
Saugumo sumetimais visus mokslo metus šiukšlinėjeHogvartse yra paliktas būrys Azkabano sargybinių – psichų. Taip pat akylai yra prižiūrimaprižiūrimas ir KaukolėHaris. JaiJam netgi neleidžiama lankytis Poburtininkų miestelyje – PornezijojeKiauliasodyje. Tačiau KaukolėHaris vistik sugeba ištrūkti ir apsilankiusapsilankęs PornezijojeKiauliasodyje nugirsta Mrministro ir kelių mokytojų pokalbį apie DriežąBleką ir sužino, jog DriežasBlekas kadais buvo geriausias jo tėčio draugas, dėl kurio kaltės mirė jo tėvai. KaukolėHaris nori sumedžioti DriežąBleką, tačiau nuo šios minties jį atkalba profesorius Lubinas, naujasis Apsigynimo nuo juodosios magijos mokytojas.
 
Kūrinio pabaigoje atskleidžiama nemažai paslapčių apie kai kuriuos veikėjus, nes Ronį į „Žviegiančią būdą“ įsitempia didelis juodas šuo, kuris iš tiesų yra Sirijus Blekas. Haris su Hermiona seka Roniui ir Sirijui įkandin. Galiausiai paaiškėja, kad Blekas nori nužudyti ne Harį, o Ronio žiurkę Susną. Draugai už tai palaiko jį pamišėliu, tačiau vėliau pasirodo Lubinas, kuris tvirtina tą patį ir netgi ima bičiuliuotis su Bleku. Draugai pasimetę. Jie nenori tikėti Lubinu, kuris, kaip įspėjo Hermiona, yra vilkolakis. Padėtį dar labiau įkaitina pasirodęs Sneipas. Jis ima ir suriša Lubiną bei Bleką. Tačiau tuomet visi trys draugai nuginkluoja ir stipriai pritrenkia Sneipą (kažkodėl jie staiga ėmė ir patikėjo Bleku). Tuomet Lubinui su Bleku leidžiama paimti Ronio žiurkę. Įvyksta keistas dalykas – žiurkė virsta mažu ir nuskurusiu žmogumi – Piteriu Trumpuliu. Pasirodo, kad tiek Sirijus Blekas, tiek ir Trumpulis yra animagai (animagu buvo ir Hario tėtis Džeimsas). Trys iš ketveriukės susirenka vienoje vietoje, tačiau aplinkybės ne visai malonios, kadangi paaiškėja, jog ne Blekas, o Trumpulis išdavė Hario tėvus. Lubinas su Bleku nori nužudyti Trumpulį, tačiau Haris juos sustabdo…
48

pakeitimai

Naršymo meniu