Giovanni Domenico Tiepolo: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
nėra keitimo aprašymo
S
 
== Biografija ==
Džovanis Domenikas Tiepolas gimė [[1727]] rugpjūčio 30 d. [[Venecija|Venecijoje]]. Jo tėvas buvo žymusis XVIII a. [[freskafreskųfreska|freskų]] meistras [[Džovanis Batista Tiepolas]]. Domenikas buvo apmokytas tėvo dirbtuvėse ir jau nuo 13 metų pradėjo padėti tėvui jo darbuose. Nuo 20 m. amžiaus jau pradėjo atlikti savarankiškus darbus. Pirmaisiais reikšmingais jo darbais laikoma 14 paveikslų serija Šv. Kryžiaus oratorijoje prie San Paolo bažnyčios Venecijoje. Domenikas padėjo tėvui jo darbuose 1750–1753 m. [[Viurcburgo rūmai|Viurcburgo rūmuose]]. Jo alegroniaialegoriniai darbai buvo artimi tėvo, tačiau žanrinėse scenose Domeniko stilius yra realistiškesnis. 1757 m. jis su tėvu dirbo Villa Valmarana VičenzojeVičencoje. 1762 m. Domenikas lydėjo tėvą į Madridą.
 
Po tėvo mirties 1770 m. dailininkas grįžo į Veneciją, kur 1780 m. buvo išrinktas Akademijos prezidentu. Panašu, kad nuo apie 1770 m. Džovanis Domenikas padarė apie 15 m. kūrybinę pertrauką. Pratęsė dailininko veiklą jau būdamas susiformavusiu savarankišku meistru, išvystė nuosavą, skirtingą nuo tėvo stilių. Paskutiniais 10 metų Džovanis Domenikas sukūrė reikšmingiausius savo kūrinius – freskas Villa Zianigo prie Venecijos (dabar perkeltos į [[Ca’ Rezzonico]]), kuriose vaizdavo kasdienes scenas, ypač teatro su [[Pulčinela]]. Po freskų baigimo Villa Zianigo jis nupiešė 104 piešinių serija Pulčinelos tema, kurie savo menine verte laikomi lygiais jo tapybos darbams. Dailininkas yra sukūręs apie 200 grafikos kūrinių, dalį jų − pagal savo ir tėvo paveikslus. Džovanis Domenikas Tiepolas mirė [[1804]] m. kovo 4 d. Venecijoje. Jo jaunesnis brolis Lorencas buvo žanrinių scenų tapytoju.
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - The Flight into Egypt - Google Art Project.jpg| „Kelionė į Egiptą“ (apie 1753, [[graviūra]])
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - The Minuet - Google Art Project.jpg| „Minuetas“ ([[1756]], [[Nacionalinė Katalonijos meno galerija]], [[Barselona]])
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - Family Meal - WGA22385.jpg| „Šeimos susitikimas“ (1757, Villa Valmarana ai Nani, [[VičenzaVičenca]])
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - El Descendimiento.jpg| „Nuėmimas nuo kryžiaus“ ([[1772]], [[Prado muziejus]], [[Madridas]])
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - The Swing of Pulcinella - WGA22397.jpg| „Besisūpuojantis Pulčinela“ ([[1791]]-93, [[Ca’ Rezzonico]], [[Venecija]])
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - Pulcinella in Love - WGA22390.jpg| „Įsimylėjusi„Įsimylėjęs Pulčinela“ ([[1797]], [[Ca’ Rezzonico]], [[Venecija]])
Image:Giovanni Domenico Tiepolo - Title Page to the Punchinello Series - Google Art Project.jpg| Pulčinelos piešinių serijos titulinis puslapis ([[1800]], piešinys)
</gallery>
9 336

pakeitimai

Naršymo meniu