Homer Simpson: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
19 pridėta baitų ,  prieš 8 metus
nėra keitimo aprašymo
}}
 
'''Homer Simpson''' ({{lt|'''Houmeris Simpsonas'''}}) – fiktyvus pagrindinis animacinio TV [[serialas|serialo]] ''[[Simpsonai]]'' veikėjas, savo šeimos galva. Jį įgarsina [[Dan Castellaneta]]. Pirmą kartą, kaip ir likusi jo šeima, pasirodė 1987 m. balandžio 19 d. televizijos laidoje ''The Tracey Ullman Show'', epizode „[[Good Night (Simpsonų trumpieji filmukai)|Good Night]]“. Houmerį, belaukdamas James L. Brooks'o biuro vestibiulyje, sukūrė ir nupiešė karikatūristas [[Matt Groening]], kol jis laukė James L. Brooks'o biuro vestibiulyje. Groening'o prašė sukurti seriją trumpametražių filmukų pagal jo komiksus ''[[Life in Hell]]'', tačiau užuot padaręs tai jis sukūrė visiškai naują veikėjųpersonažų kolekciją. Veikėją jis pavadino savo tėvo, Homer Groening, vardu. Po trijų sezonų ''The Tracey Ullman Show'', 1989 m. gruodžio 17 d., [[Fox Broadcasting Company|Fox]] pradėjo transliuoti ''Simpsonus'' kaip atskirą serialą.
 
Houmeris ir jo žmona [[Marge Simpson|Mardžė]] turi tris vaikus: [[Bart Simpson|Bartą]], [[Lisa Simpson|Lizą]] ir [[Maggie Simpson|Megę]]. Kadangi jis šeimos aprūpintojas, Houmeris dirba Springfildo atominėje elektrinėje. Veikėjas įkūnyja keletą Amerikos darbininkų klasės [[stereotipas|stereotipų]]: jis šiurkštus, nekompetentingas, nerangus, tingus, neišprusęs, daug geria bei turi antsvorio; tačiau, Houmeris iš tiesų padorus žmogus ir beprotiškai atsidavęs šeimai. Nepaisanto jo [[priemiestis|priemiesčio]] sunkaus darbo rutinos gyvenime ir sunkaus darbo, Houmeris yra patyręs daug nepaprastų nuotykių.
 
Trumpametražių filmukų ir ankstesniuose epizoduose Castellaneta įgarsindavo Houmerį su laisva [[Walter Matthau]] impresija. Tačiau per antrąjį ir trečiąjį pusės valandos laidos sezonus Houmerio balsas tapo tvirtesnis, kad galėtų išreikšti didesnį emocijų spektrą. Houmeris pasirodė ir kitose medijose, susijusios su ''Simpsonais'' – vaizdo žaidimuose, ''[[Simpsonų filmas|Simpsonų filme]]'', ''The Simpsons Ride'', reklamose ir komiksų knygose bei įkvėpė prekybos liniją. Jo lengvai įsimenantis posakis „[[D'oh!]]“ nuo 1998 m. buvo įtrauktas į ''Naująjį Oksfordo anglų kalbos žodyną'' (''The New Oxford Dictionary of English''), o nuo 2001 m. – į ''Oksfordo anglų kalbos žodyną'' (''Oxford English Dictionary'').
 
Houmeris yra vienas įtakingiausių fiktyvių veikėjų televizijoje. [[Didžioji Britanija|Britų]] laikraščio ''„The Sunday Times“'' buvo aprašytas kaip „šio laikmečio puikiausias komiškas kūrinys.“ 2010 m. ''„Entertainment Weekly“'' jį vadino geriausiu fiktyviu veikėju per 20 metų, pagal ''„TV Guide“'' jis buvo antras geriausias animacinis veikėjas pasaulyje, užleidęs vietą tik ''Bugs Bunny'', o ''„Channel 4“'' žiūrovai davė jam pirmą vietą kaip geriausiam animaciniam veikėjui. Už Houmerio įgarsinimą Castellaneta yra laimėjęs keturiketuris [[Primetime Emmy Award]] apdovanojimus nominacijoje ''Outstanding Voice-Over Performance'' ir specialų pasiekimą [[Annie Award]] apdovanojimą. 2000 m. Houmeris ir jo šeima buvo apdovanoti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.
 
[[Kategorija:Simpsonų veikėjai]]
5 586

pakeitimai

Naršymo meniu