Homer Simpson: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Robotukas11 (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Robotukas11 (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 11: Eilutė 11:
}}
}}


'''Homer Simpson''' ({{lt|'''Houmeris Simpsonas'''}}) – fiktyvus pagrindinis animacinio TV [[serialas|serialo]] ''[[Simpsonai]]'', savo šeimos galva. Jį įgarsina [[Dan Castellaneta]]. Pirmą kartą, kaip ir likusi jo šeima, pasirodė 1987 m. balandžio 19 d. televizijos laidoje ''The Tracey Ullman Show'' epizode „[[Good Night (Simpsonų trumpieji filmukai)|Good Night]]“. Houmerį sukūrė ir nupiešė karikatūristas [[Matt Groening]], kol jis laukė James L. Brooks'o biuro vestibiulyje. Groening'o prašė sukurti seriją trumpametražių filmukų pagal jo komiksus ''[[Life in Hell]]'', tačiau užuot padaręs tai jis sukūrė visiškai naują veikėjų kolekciją. Veikėją jis pavadino savo tėvo, Homer Groening, vardu. Po trijų sezonų ''The Tracey Ullman Show'', 1989 m. gruodžio 17 d. [[Fox Broadcasting Company|Fox]] pradėjo transliuoti ''Simpsonus'' kaip atskirą serialą.
'''Homer Simpson''' ({{lt|'''Houmeris Simpsonas'''}}) – fiktyvus pagrindinis animacinio TV [[serialas|serialo]] ''[[Simpsonai]]'' veikėjas, savo šeimos galva. Jį įgarsina [[Dan Castellaneta]]. Pirmą kartą, kaip ir likusi jo šeima, pasirodė 1987 m. balandžio 19 d. televizijos laidoje ''The Tracey Ullman Show'', epizode „[[Good Night (Simpsonų trumpieji filmukai)|Good Night]]“. Houmerį, belaukdamas James L. Brooks'o biuro vestibiulyje, sukūrė ir nupiešė karikatūristas [[Matt Groening]]. Groening'o prašė sukurti seriją trumpametražių filmukų pagal jo komiksus ''[[Life in Hell]]'', tačiau užuot padaręs tai jis sukūrė visiškai naują personažų kolekciją. Veikėją jis pavadino savo tėvo, Homer Groening, vardu. Po trijų sezonų ''The Tracey Ullman Show'', 1989 m. gruodžio 17 d., [[Fox Broadcasting Company|Fox]] pradėjo transliuoti ''Simpsonus'' kaip atskirą serialą.


Houmeris ir jo žmona [[Marge Simpson|Mardžė]] turi tris vaikus: [[Bart Simpson|Bartą]], [[Lisa Simpson|Lizą]] ir [[Maggie Simpson|Megę]]. Kadangi jis šeimos aprūpintojas, Houmeris dirba Springfildo atominėje elektrinėje. Veikėjas įkūnyja keletą Amerikos darbininkų klasės [[stereotipas|stereotipų]]: jis šiurkštus, nekompetentingas, nerangus, tingus, neišprusęs, daug geria bei turi antsvorio; tačiau, Houmeris iš tiesų padorus žmogus ir beprotiškai atsidavęs šeimai. Nepaisanto jo [[priemiestis|priemiesčio]] sunkaus darbo rutinos gyvenime, Houmeris yra patyręs daug nepaprastų nuotykių.
Houmeris ir jo žmona [[Marge Simpson|Mardžė]] turi tris vaikus: [[Bart Simpson|Bartą]], [[Lisa Simpson|Lizą]] ir [[Maggie Simpson|Megę]]. Kadangi jis šeimos aprūpintojas, Houmeris dirba Springfildo atominėje elektrinėje. Veikėjas įkūnyja keletą Amerikos darbininkų klasės [[stereotipas|stereotipų]]: jis šiurkštus, nekompetentingas, nerangus, tingus, neišprusęs, daug geria bei turi antsvorio; tačiau Houmeris iš tiesų padorus žmogus ir beprotiškai atsidavęs šeimai. Nepaisanto jo [[priemiestis|priemiesčio]] rutinos gyvenime ir sunkaus darbo, Houmeris yra patyręs daug nepaprastų nuotykių.


Trumpametražių filmukų ir ankstesniuose epizoduose Castellaneta įgarsindavo Houmerį su laisva [[Walter Matthau]] impresija. Tačiau per antrąjį ir trečiąjį pusės valandos laidos sezonus Houmerio balsas tapo tvirtesnis, kad galėtų išreikšti didesnį emocijų spektrą. Houmeris pasirodė ir kitose medijose, susijusios su ''Simpsonais'' – vaizdo žaidimuose, ''[[Simpsonų filmas|Simpsonų filme]]'', ''The Simpsons Ride'', reklamose ir komiksų knygose bei įkvėpė prekybos liniją. Jo lengvai įsimenantis posakis „[[D'oh!]]“ nuo 1998 m. buvo įtrauktas į ''Naująjį Oksfordo anglų kalbos žodyną'' (''The New Oxford Dictionary of English''), o nuo 2001 m. – į ''Oksfordo anglų kalbos žodyną'' (''Oxford English Dictionary'').
Trumpametražių filmukų ir ankstesniuose epizoduose Castellaneta įgarsindavo Houmerį su laisva [[Walter Matthau]] impresija. Tačiau per antrąjį ir trečiąjį pusės valandos laidos sezonus Houmerio balsas tapo tvirtesnis, kad galėtų išreikšti didesnį emocijų spektrą. Houmeris pasirodė ir kitose medijose, susijusios su ''Simpsonais'' – vaizdo žaidimuose, ''[[Simpsonų filmas|Simpsonų filme]]'', ''The Simpsons Ride'', reklamose ir komiksų knygose bei įkvėpė prekybos liniją. Jo lengvai įsimenantis posakis „[[D'oh!]]“ nuo 1998 m. buvo įtrauktas į ''Naująjį Oksfordo anglų kalbos žodyną'' (''The New Oxford Dictionary of English''), o nuo 2001 m. – į ''Oksfordo anglų kalbos žodyną'' (''Oxford English Dictionary'').


Houmeris yra vienas įtakingiausių fiktyvių veikėjų televizijoje. [[Didžioji Britanija|Britų]] laikraščio ''„The Sunday Times“'' buvo aprašytas kaip „šio laikmečio puikiausias komiškas kūrinys.“ 2010 m. ''„Entertainment Weekly“'' jį vadino geriausiu fiktyviu veikėju per 20 metų, pagal ''„TV Guide“'' jis buvo antras geriausias animacinis veikėjas pasaulyje, užleidęs vietą tik ''Bugs Bunny'', o ''„Channel 4“'' žiūrovai davė jam pirmą vietą kaip geriausiam animaciniam veikėjui. Už Houmerio įgarsinimą Castellaneta yra laimėjęs keturi [[Primetime Emmy Award]] apdovanojimus nominacijoje ''Outstanding Voice-Over Performance'' ir specialų pasiekimą [[Annie Award]] apdovanojimą. 2000 m. Houmeris ir jo šeima buvo apdovanoti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.
Houmeris yra vienas įtakingiausių fiktyvių veikėjų televizijoje. [[Didžioji Britanija|Britų]] laikraščio ''„The Sunday Times“'' buvo aprašytas kaip „šio laikmečio puikiausias komiškas kūrinys.“ 2010 m. ''„Entertainment Weekly“'' jį vadino geriausiu fiktyviu veikėju per 20 metų, pagal ''„TV Guide“'' jis buvo antras geriausias animacinis veikėjas pasaulyje, užleidęs vietą tik ''Bugs Bunny'', o ''„Channel 4“'' žiūrovai davė jam pirmą vietą kaip geriausiam animaciniam veikėjui. Už Houmerio įgarsinimą Castellaneta yra laimėjęs keturis [[Primetime Emmy Award]] apdovanojimus nominacijoje ''Outstanding Voice-Over Performance'' ir specialų pasiekimą [[Annie Award]] apdovanojimą. 2000 m. Houmeris ir jo šeima buvo apdovanoti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.


[[Kategorija:Simpsonų veikėjai]]
[[Kategorija:Simpsonų veikėjai]]

14:25, 30 gruodžio 2012 versija

Simpsonų veikėjas
Homer Simpson
Homer Simpson
LytisVyras
DarbasSaugumo inspektorius Springfildo AE
GiminaičiaiŽmona: Mardžė
Vaikai: Bartas, Liza ir Megė
Tėvai: Abrahamas ir Mona
Pusiau brolis: Herbas Pauelas
ĮgarsinaDan Castellaneta
Pirmas pasirodymas
Ullman shortsGood Night (1987)
The SimpsonsSimpsons Roasting on an Open Fire (1989)

Homer Simpson (liet. Houmeris Simpsonas) – fiktyvus pagrindinis animacinio TV serialo Simpsonai veikėjas, savo šeimos galva. Jį įgarsina Dan Castellaneta. Pirmą kartą, kaip ir likusi jo šeima, pasirodė 1987 m. balandžio 19 d. televizijos laidoje The Tracey Ullman Show, epizode „Good Night“. Houmerį, belaukdamas James L. Brooks'o biuro vestibiulyje, sukūrė ir nupiešė karikatūristas Matt Groening. Groening'o prašė sukurti seriją trumpametražių filmukų pagal jo komiksus Life in Hell, tačiau užuot padaręs tai jis sukūrė visiškai naują personažų kolekciją. Veikėją jis pavadino savo tėvo, Homer Groening, vardu. Po trijų sezonų The Tracey Ullman Show, 1989 m. gruodžio 17 d., Fox pradėjo transliuoti Simpsonus kaip atskirą serialą.

Houmeris ir jo žmona Mardžė turi tris vaikus: Bartą, Lizą ir Megę. Kadangi jis šeimos aprūpintojas, Houmeris dirba Springfildo atominėje elektrinėje. Veikėjas įkūnyja keletą Amerikos darbininkų klasės stereotipų: jis šiurkštus, nekompetentingas, nerangus, tingus, neišprusęs, daug geria bei turi antsvorio; tačiau Houmeris iš tiesų padorus žmogus ir beprotiškai atsidavęs šeimai. Nepaisanto jo priemiesčio rutinos gyvenime ir sunkaus darbo, Houmeris yra patyręs daug nepaprastų nuotykių.

Trumpametražių filmukų ir ankstesniuose epizoduose Castellaneta įgarsindavo Houmerį su laisva Walter Matthau impresija. Tačiau per antrąjį ir trečiąjį pusės valandos laidos sezonus Houmerio balsas tapo tvirtesnis, kad galėtų išreikšti didesnį emocijų spektrą. Houmeris pasirodė ir kitose medijose, susijusios su Simpsonais – vaizdo žaidimuose, Simpsonų filme, The Simpsons Ride, reklamose ir komiksų knygose bei įkvėpė prekybos liniją. Jo lengvai įsimenantis posakis „D'oh!“ nuo 1998 m. buvo įtrauktas į Naująjį Oksfordo anglų kalbos žodyną (The New Oxford Dictionary of English), o nuo 2001 m. – į Oksfordo anglų kalbos žodyną (Oxford English Dictionary).

Houmeris yra vienas įtakingiausių fiktyvių veikėjų televizijoje. Britų laikraščio „The Sunday Times“ buvo aprašytas kaip „šio laikmečio puikiausias komiškas kūrinys.“ 2010 m. „Entertainment Weekly“ jį vadino geriausiu fiktyviu veikėju per 20 metų, pagal „TV Guide“ jis buvo antras geriausias animacinis veikėjas pasaulyje, užleidęs vietą tik Bugs Bunny, o „Channel 4“ žiūrovai davė jam pirmą vietą kaip geriausiam animaciniam veikėjui. Už Houmerio įgarsinimą Castellaneta yra laimėjęs keturis Primetime Emmy Award apdovanojimus nominacijoje Outstanding Voice-Over Performance ir specialų pasiekimą – Annie Award apdovanojimą. 2000 m. Houmeris ir jo šeima buvo apdovanoti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.