Homer Simpson

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Simpsonų veikėjas
Homer Simpson
Homeris Džei Simpsonas
LytisVyras
DarbasSaugumo inspektorius Springfildo AE
GiminaičiaiŽmona: Mardžė
Vaikai: Bartas, Liza ir Megė
Tėvai: Abrahamas ir Mona
Pusiau brolis: Herbas Pauelas
ĮgarsinaDan Castellaneta
Pirmas pasirodymas
Ullman shortsGood Night (1987)
The SimpsonsSimpsons Roasting on an Open Fire (1989)

Homeris Džei Simpsonas – fiktyvus pagrindinis animacinio TV serialoSimpsonai“ veikėjas, savo šeimos galva. Jį įgarsina Dan Castellaneta. Pirmą kartą, kaip ir likusi jo šeima, pasirodė 1987 m. balandžio 19 d. televizijos laidoje „The Tracey Ullman Show“, epizode „Good Night“. Houmerį, belaukdamas James L. Brooks’o biuro vestibiulyje, sukūrė ir nupiešė karikatūristas Matt Groening. Groening’o prašė sukurti seriją trumpametražių filmukų pagal jo komiksus „Life in Hell“, tačiau užuot padaręs tai jis sukūrė visiškai naują personažų kolekciją. Veikėją jis pavadino savo tėvo, Homer Groening, vardu. Po trijų sezonų „The Tracey Ullman Show“, 1989 m. gruodžio 17 d., „Fox“ pradėjo transliuoti „Simpsonus“ kaip atskirą serialą.

Houmeris ir jo žmona Mardžė turi tris vaikus: Bartą, Lizą ir Megę. Kadangi jis šeimos aprūpintojas, Houmeris dirba Springfildo atominėje elektrinėje. Veikėjas įkūnija keletą Amerikos darbininkų klasės stereotipų: jis šiurkštus, nekompetentingas, nerangus, tingus, neišprusęs, daug geria bei turi antsvorio; tačiau Houmeris iš tiesų padorus žmogus ir beprotiškai atsidavęs šeimai. Nepaisant jo priemiesčio rutinos gyvenime ir sunkaus darbo, Houmeris yra patyręs daug nepaprastų nuotykių.

Trumpametražių filmukų ir ankstesniuose epizoduose Castellaneta įgarsindavo Houmerį su laisva Walter Matthau impresija. Tačiau per antrąjį ir trečiąjį pusės valandos laidos sezonus Houmerio balsas tapo tvirtesnis, kad galėtų išreikšti didesnį emocijų spektrą. Houmeris pasirodė ir kitose medijose, susijusios su „Simpsonais “– vaizdo žaidimuose, „Simpsonų filme“, „The Simpsons Ride“, reklamose ir komiksų knygose bei įkvėpė prekybos liniją. Jo lengvai įsimenantis posakis „D'oh!“ nuo 1998 m. buvo įtrauktas į Naująjį Oksfordo anglų kalbos žodyną (The New Oxford Dictionary of English), o nuo 2001 m. – į Oksfordo anglų kalbos žodyną (Oxford English Dictionary).

Houmeris yra vienas įtakingiausių fiktyvių veikėjų televizijoje. Britų laikraščio „The Sunday Times“ buvo aprašytas kaip „šio laikmečio puikiausias komiškas kūrinys“. 2010 m. „Entertainment Weekly“ jį vadino geriausiu fiktyviu veikėju per 20 metų, pagal „TV Guide“ jis buvo antras geriausias animacinis veikėjas pasaulyje, užleidęs vietą tik Bugs Bunny, o „Channel 4“ žiūrovai davė jam pirmą vietą kaip geriausiam animaciniam veikėjui. Už Houmerio įgarsinimą Castellaneta yra laimėjęs keturis Primetime Emmy Award apdovanojimus nominacijoje Outstanding Voice-Over Performance ir specialų pasiekimą – Annie Award apdovanojimą. 2000 m. Houmeris ir jo šeima buvo apdovanoti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.

Vaidmuo „Simpsonuose“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Houmeris Simpsonas yra neapsukrus Mardžės vyras bei Barto, Lizos ir Megės Simpson tėvas. Jis yra Monos ir Abrahamo sūnus. Per pirmus 400 „Simpsonų“ epizodų Houmeris yra turėjęs virš 188 darbų. Daugumoje epizodų jis dirba atominio saugumo inspektoriumi Springfildo atominėje elektrinėje. Ten jis dirba nuo trečiojo epizodo „Homer's Odyssey“. Elektrinėje Houmerį dažnai užmiršta jo viršininkas Ponas Degėla ir Houmeris nuolat užmiega bei nevykdo savo pareigų. Matt Groening teigė, jog norėjo matyti Houmerį dirbantį elektrinėje, nes jis galėtų nuniokoti ją. Visi kiti Houmerio darbai truko tik vieną epizodą. Pirmoje serijos pusėje dėl vienokių ar kitokių priežasčių Houmeris atleidžiamas iš darbo, tačiau pabaigoje jis vėl priimamas atgal. Vėlesniuose epizoduose jis pradėdavo savo naują darbą impulsyviai, be jokio savo įprasto užsiėmimo paminėjimo.

„Simpsonai“ naudoją paslankią laiko tėkmę, kurioje veikėjai fiziškai nesensta, todėl atrodo, kad laida vyksta esamais metais. Vis dėlto keliose serijose įvykiai Houmerio gyvenime vyko tam tikruose Houmerio laiko perioduose. „Mother Simpson“ (septintas sezonas, 1995) vaizduoja Houmerio mamą Moną – jauną radikalę, besislapstančią dėl ginčo su teisėsauga septintojo dešimtmečio viduryje; „The Way We Was“ (antras sezonas, 1991) rodo, kaip Mardžė tapo nėščia Bartu 1980 m.. Tačiau epizodas „That '90s Show“ prieštaravo didžiajai daliai to epizodo, rodydamas Houmerį ir Mardžę kaip bevaikę porą dešimto dešimtmečio pradžioje.

Houmerio amžius keitėsi serijoms plėtojantis. Pirmuosiuose epizoduose jam buvo 36, 38 ir 39 aštuntame sezone ir 40 aštuonioliktame sezone, bet net ir šiuose sezonuose jo amžius nenuoseklus. Per Bill Oakley ir Josh Weinstein periodą, jie suprato, kad jiems senstant, Houmeris seno kartu, todėl jo amžių padidino iki 38.