Adomas nori būti žmogumi: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
257 pridėti baitai ,  prieš 9 metus
red.
(red)
(red.)
"'''Adomas nori būti žmogumi'''" - [[1959]] m. [[Lietuvos kino studija|Lietuvos kino studijoje]] pagal Vytauto Sirijos Giros apysaką "Buenos„Buenos Aires"Aires“ sukurtas meninis filmas. Nespalvotas. Trukmė: 81 min.
 
 
== Kūrybinė grupė ==
* Scenarijaus autoriai - [[Vytautas Sirijos Gira]], [[Vytautas Žalakevičius]]
* Režisierius statytojas - [[Vytautas Žalakevičius]]
* Antrasis režisierius - [[Vaclovas Blėdis]]
* Operatorius statytojas - [[Algimantas Mockus]]
* Antrasis operatorius - [[Algirdas Šimkus (1927)|Algirdas Šimkus]]
* Kompozitorius - [[Eduardas Balsys]]
* Dailininkas statytojas - [[Algirdas Ničius]]
* Kostiumų dailininkas - [[Viktorija Bimbaitė]].
 
== Vaidina ==
{|
|valign=top|
* [[Vytautas Puodžiukaitis]] - ''Adomas''
* [[Audronė Bajerčiūtė]] - ''Liucė''
* [[Valerijonas Derkintis]] - ''Petro tėvas''
* [[Juozas Miltinis]] - ''kapitonas''
* [[Vaclovas Blėdis]] - ''"Amerikonas"„Amerikonas“''
* [[Donatas Banionis]] - ''Dausa''
* [[Dana Rutkutė]] - ''blondinė''
* [[Janina Rudzinskaitė]] - ''Liucės teta''
* [[Bronius Babkauskas]] - ''"Tipas"„Tipas“''
|
* [[Algimantas Masiulis]] - ''kelneris''
* [[Vaclovas Muraška]] - ''valstietis''
* [[Kazys Vitkus]]
* [[Algimantas Voščikas]]
* [[Eugenija Šulgaitė]].
|valign=top|
|}
 
== Turinys ==
{{spoil}}Po tarpukario [[Kaunas|Kauną]] šlaistosi jaunuolis Adomas – besiglaudžiantis senoje [[barža|baržoje]], neprivalgantis, besiklausantis jos keistuolio kapitono skeptiškų fantazijų.
{{spoil}}Po ikikarinį Kauną šlaistosi jaunuolis Adomas - besiglaudžiantis senoje baržoje, neprivalgantis, besiklausantis jos keistuolio kapitono skeptiškų fantazijų. Kartą per atsitiktinumą Adomui pavyksta įsidarbinti pasiuntinuku emigracijos biure "Alfa". Vaikinui nesvarbios biuro viršininko Dausos, jo bendrininko, praminto "Amerikonu", suktybės, jis turi duonos kąsnį, svajoja išvažiuoti drauge su pamilta mergina Liuce į kokį egzotišką užjūrio miestą. Bet Liucė patinka ir pagyvenusiam "Amerikonui", ketinančiam jai užrašyti savo restoraną, ir Dausai, kuris, palikęs biurą, aibes skolų ir potencialių emigrantų, neria su nesusivokiančia mergina į užsienį. Kapitonas irgi įsipainiojo į aferą su baržos draudimu, ir pats padėjo galvą Nemuno dugne. Nelaimėlis Adomas lieka tarsi išeities taške: šįsyk jį dar priglaus šlubis uosto sargas, bet šiaip jau herojaus ateitis - visai miglota.
 
{{spoil}}Po ikikarinį Kauną šlaistosi jaunuolis Adomas - besiglaudžiantis senoje baržoje, neprivalgantis, besiklausantis jos keistuolio kapitono skeptiškų fantazijų. Kartą per atsitiktinumą Adomui pavyksta įsidarbinti pasiuntinuku emigracijos biure "Alfa"„Alfa“. Vaikinui nesvarbios biuro viršininko Dausos, jo bendrininko, praminto "Amerikonu"„Amerikonu“, suktybės, jis turi duonos kąsnį, svajoja išvažiuoti drauge su pamilta mergina Liuce į kokį egzotišką užjūrio miestą. Bet Liucė patinka ir pagyvenusiam "Amerikonui"„Amerikonui“, ketinančiam jai užrašyti savo restoraną, ir Dausai, kuris, palikęs biurą, aibes skolų ir potencialių emigrantų, neria su nesusivokiančia mergina į užsienį. Kapitonas irgi įsipainiojo į aferą su baržos draudimu, ir pats padėjo galvą Nemuno dugne. Nelaimėlis Adomas lieka tarsi išeities taške: šįsyk jį dar priglaus šlubis uosto sargas, bet šiaip jau herojaus ateitis - visai miglota.
 
Kapitonas irgi įsipainiojo į aferą su baržos draudimu, ir pats padėjo galvą [[Nemunas|Nemuno]] dugne. Nelaimėlis Adomas lieka tarsi išeities taške: šįsyk jį dar priglaus šlubis uosto sargas, bet šiaip jau herojaus ateitis – visai miglota. <ref>http://www.obuolys.lt/kinozona/filmas/13808-adomas-nori-buti-zmogumi.html</ref>
{{endspoil}}
[http://www.http://az.atn.lt/straipsnis/52394/vzalakeviciu-prisimenant-adomas-nori-buti-zmogumi-video-]
 
== Apdovanojimai ==
* I-joojo Pabaltijo ir Baltarusijos kino festivalio Vilniuje (1959 m.) pereinamasis "Didžiojo„Didžiojo Gintaro"Gintaro“ prizas;
* III-jo sąjunginio kino festivalio [[Minskas|Minske]] (1960 m.) antroji premija - operatoriui A. Mockui, antroji premija - dailininkui A. Ničiui;
* [[1962]] m. [[LTSRLSSR valstybinė premija]] V. Žalakevičiui ir A. Mockui už filmus "Adomas„Adomas nori būti žmogumi"žmogumi“ ir "[[Gyvieji didvyriai]]".
 
== Šaltiniai ==
{{ref}}
 
== Nuorodos ==
* [http://www.youtube.com/watch?v=PmfbwWQdA18 Ištrauka iš kino filmo (video)]
 
[[Kategorija:1959 filmai]]
23 558

pakeitimai

Naršymo meniu