Kvalifikacija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 pridėti baitai ,  prieš 12 metų
S
wiki sintakse 4
S (wiki sintakse 3)
S (wiki sintakse 4)
Mėgėjas paprastai neturi jokio formalaus išsilavinimo, bet yra nebūtinai neišsilavinęs žmogus (žr. [[neformalusis švietimas]]).
 
Priešingai nei profesine veikla užsiimantys žmonės, kurie iš to užsidirba pragyvenimui, mėgėjai tai daro, nes jie tai mėgsta, jiems patinka tai daryti. Mėgėjiška veikla gali būti suprantama neigiamai - kaip neprofesionali veikla, pabrėžiant [[kompetencija|kompetencijos]] stoką.
 
Iki pat [[XX amžius|XX]] amžiaus mėgėjai, savamoksliai „specialistai“ vaidino nemenką vaidmenį moksle. Pavydžiui, keletas [[alus|alaus]] gamintojų fizikoje ištyrė termodinamikos dėsnį. [[Alfredas Rustas]], pasiekęs žymių laimėjimų archeologijoje, buvo būtent toks „nespecialistas“. Išryškėjus specializacijoms XX a. moksle, tokie mėgėjų perėjimai į mokslinę - tiriamąją sritį buvo vis retesni.
 
Šiuo metu [[informatika|informatikoje]] atsiveria nemažai veiklos sričių, kurios plėtojasi būtent tokių „neprofesionalų“ dėka. Kai kurie [[Atviras kodas|Atvirojo kodo]] projektai ([[GNU]], [[Linux]]) yra pakankamai aukšto lygio ir netgi tobulėja būtent tokių mėgėjų pagalba. Čia greičiau (nei, pvz., [[Windows]] atveju) pastebimos klaidos ir jos ištaisomos. [[operacinė sistema|Operacinės sistemos]] kuriamos ir taikomos vis profesionaliau. Tiesa, nemaža šių „mėgėjų“ dalis yra bebaigiantys studijas informatikos studentai.
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu