Haris Poteris ir Fenikso brolija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
nėra keitimo aprašymo
S
Haris vasaros atostogas leidžia dėdės ir tetos namuose, kur negauna nei vienos žinutės iš draugų ir krikštatėvio Sirijaus. Naktį išeina pasivaikščioti ir staiga jį ir jo pusbrolį Dudlį užpuola du psichai. Kai jis panaudoja Gynėjo kerus, pasirodo ponia Arabela Don Fig. Ji Hariui padeda nutempti Dudlį į namus. Tą patį vakarą Haris gauna pranešimą iš Magijos Ministerijos. O dar po kiek laiko iš to paties adresato gauna pranešimą, kad jo pašalinimo klausimas dar tik spręsis rugpjūčio 12 dieną. Kitą dieną, jam nieko nežinant, jo namuose atsiranda būrelis žmonių, atkeliavusių jo nugabenti į Fenikso brolijos būstinę. Jie skrenda šluotomis ir nukeliauja į Grimaldžo aikštę 12. Ten Hario laukia jo draugai Ronis, Hermiona, Džinė ir Fredis su Džordžu, o svarbiausia - jo krikštatėvis Sirijus.
 
Ateina svarstymo dėl neleistino magijos naudojimo diena, ir jis yra išteisinamas, bet ten susižažįstasusipažįsta su viena nekenčiamiausių žmonių jo gyvenime- profesore Doloresa Ambridž. Jis su puikiomis naujienomis grįžta į Fenikso brolijos būstinę.
 
Pagaliau laikas grįžti į Hogvartsą, ko Haris taip laukė. Ir jis pamato, kad šiemet apsigynimą nuo juodosios magijos dėstys ne kas kitas, bet profesorė Doloresa Ambridž. Prasideda labai sunkūs mokslo metai, nes šiemet bus VML egzaminai. Ambridž pamokos- visiška nuobodybė. Per jas tik skaitoma ir nesimokoma nieko naujo, negana to, profesorius Dumbldoras su juo niekad nesikalba, ir net nežiūri jam į akis. O profesorė Ambridž jam vis skiria areštą už tai, kad jis šnekėjo tiesą apie Valdovą Voldemortą.
Sneipas paskiriamas Harį mokytis Oklumantijos. Hariui šios pamokos nesiseka, ir jis nepadaro jokios pažangos. Galiausiai pats užpuola Sneipą, ir sužino apie jo jaunystę. Sneipas, įtūžęs dėl tokio Hario poelgio, atsisako jį toliau mokyti.
 
Prasideda VML egzaminai. Hariui sekasi neblogai, bet per magijos istorijos egzaminą jis užmiega ir susapnuoja, kad Voldemortas kankina Sirijų Bleką, kuris yra Paslapčių departementedepartamente. Dumbldoro Kariauna greitai bėga į Ambridž kabinetą, kur, susitikę su Padaru, sužino, kad Sirijaus nėra namie. Apgavę Ambridž ir susidoroję su Klastūnyno nariais jie išskrenda ieškoti Sirijaus. Pasirodo, kad jam prisisapnavo. Čia Voldemortas jį įviliojo į spąstus, kad gautų pranašystę. Po kautynių su Mirties Valgytojais Nevilis, Luna Geranorė, Ronis, Hermiona ir Džinė sužeisti, Haris lieka vienas ir jam į pagalbą atskubą brolijos nariai, ir pats Dumbldoras. Sirijus kaunasi su Belatriks ir jinai jį nužudo, nustūmusi už paslaptingo šydo. Haris dėl to kaltina save, o netrukus Albas Dumbldoras susikauna su Voldemortu.
{{endspoil}}
<br />
9 177

pakeitimai

Naršymo meniu