Slaptas ratas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasMaginė fantastika
Siaubo
Paauglių drama
Kūrėjas (-ai)The CW
VaidinaBritt Robertson
Thomas Dekker
Gale Harold
Phoebe Tonkin
Shelley Hennig
Jessica Parker Kennedy
Ashley Crow
Louis Hunter
Natasha Henstridge
Kilmės šalis JAV
Sezonų skaičius1
Serijų skaičius22
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Liz Friedlander
Don Whitehead
Holly Henderson
Trukmė42 min.
Transliacija
Originalus laikotarpis2011 m. rugsėjo 15 d. – 2012 m. gegužės 10 d.
Išorinės nuorodos
Tinklalapis

Slaptas ratas (angl. The Secret Circle) – amerikiečių televizijos kompanijos „The CW Television Network“ produktas. Veiksmas vyksta išgalvotame miestelyje Chance Harbor (liet. Tikėjimo uostas), Vašingtono valstijoje. Visas veiksmas vystosi apie šešis paauglius, susibūrusius į slaptąjį ratą, raganų ir raganių bendruomenę.

Serialą sukūrė Andrew Miller pagal L. J. Smith parašyto to paties pavadinimo romaną. 2011 m. gegužės 17 d. The CW kanalas parodė pristatomąjį filmuką. 2011 m. rugsėjo 15 d. oficialiai pradėtas rodyti trečiadieniais per THE CW kanalą. Tų pačių metų spalio 12 d. kompanija pranešė pabaigusi filmuoti pirmąjį serialo sezoną, kurį sudaro 22 serijos. Kritikai serialo pristatomąjį filmuką įvertino ne itin gerai, Metacritic svetainė serialui davė 55 iš 100 galimų balų.[1] Žiūrovai serialą sutiko geriau, toje pačioje svetainėje įvertinę 7 iš 10. Po pirmosios serijos kritikai įvertino serialą kaip gana neblogą.

2012 m. Žmonių pasirinkimo apdovanojimuose serialas buvo nominuotas kategorijoje Mėgstamiausia nauja televizijos drama.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Po motinos žūties gaisre, jaunoji Kesi Bleik persikelia gyventi į Chance Harbor miestelį Vašingtono valstijoje, kur gyvena jos močiutė. Našlaitė bando atsigauti po nelaimės, o ja susidomėjimą pradeda rodyti penki mokyklos mokiniai: Adamas Konatas, Diana Meade, Fei Čemberlain, Melisa Glaser ir Nikas Amstrongas. Jie pasako esą raganomis ir raganiais, o ji tokia pati kaip ir jie. Kesi netiki iki kol Adamas jai tą įrodo. Netrukus Kesi randa savo motinos šešėlių knygą…

Personažai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Personažai nuo serialo pradžios[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Kesi Bleik, vaidina Britt Robertson. Užaugo nežinodama savo tėvų praeities. Neseniai sužino esanti ragana. Iš pradžių gąsdinantis pokytis pamažu pradeda patikti, iki kol sužino, jog jos magija paveldėta iš tamsiosios tėvo giminės linijos. Tada ji sužino jog jos sesuo yra Diana. Ji blaškosi tarp jausmų Adamui, kuris iki jos atvykimo draugavo su Diana, ir Džeiko Amstrongo, Niko vyresniojo brolio.
 • Adamas Konatas, vaidina Thomas Dekker. Jis vienas iš Slaptojo rato narių, iki Kesės atvykimo draugavo su Diana. Tačiau dėl tų slaptų žvilgsnių susipyksta su savo mergina, nepadeda ir atsiradęs Džeikas Amstrongas, kuriuo iškart susižavi Kesė.
 • Diana Meade, vaidina Shelley Hennig. Ji pirmoji atrado savo šeimos Šėšėlių knygą, ji pirmoji sugalvojo sujungti Slaptąjį ratą. Vos atvykus Kesei tampa geriausiomis draugėmis, nors dėl jos atvykimo ir susipyksta su ilgamečiu draugu Adamu.
 • Fei Čemberlein, vaidina Phoebe Tonkin. Ekscentriška ir savanaudė ragana, geriausiai sutaria su Melisa. Iki rato sujungimo mėgavosi raganos galiomis, bet jį sujungus ir dingus pavienių rato narių galioms, vis bando jas atgauti.
 • Melisa Glaser, vaidina Jessica Parker Kennedy. Ramiausia iš Slaptojo rato narių, geriausiai sutaria su nenustygstančiąja Fei. Buvo įsimylėjusi Niką, tačiau greitai jis buvo nužudytas.
 • Nikas Armstrongas, vaidina Louis Hunter. Maištingas vienišius, ilgą laiką su Melisa aiškinosi santykius iki tapo pora. Tačiau jį apsėdo demonas, tad Čarlzas, Dianos tėvas, buvo priverstas jį nužudyti, tikėdamas kad taip įveiks demoną.
 • Čarlzas Meade, vaidina Gale Harold. Dianos tėvas, gedintis per gaisrą, prieš šešiolika metų, žuvusios jos motinos. Kartu su Dona Čemberlein svajojantys susigrąžinti iš jų atimtas magijos galias.
 • Dona Čemberlain, vaidina Natasha Henstridge. Fei motina, Chance Harbor vidurinės mokyklos direktorė. Kartu su Čarlzu ketinantys atgauti atimtas galias, dėl to kartu nužudę kelis žmones.
 • Džeinė Bleik, vaidina Ashley Crow. Kesės močiutė. Padedanti ratui susiprasti magijoje. Tačiau jos atmintį sumaišo prieš ją panaudoti burtai.
 • Etanas Konatas, vaidina Adam Harrington. Adamo tėtis, Chance Harbour prieplaukoje turi užeigą. Tikėjo jog žvaigždės jį siejo su Amelija, Kesės motina. Atvykus Kesei jis jai perša mintį apie žvaigždėse užrašytą jos ir Adamo santykius.

Vėliau atsiradę personažai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Džeikas Armstrongas, vaidina Chris Zylka. Jis vyresnysis Niko brolis, atvykęs į miestelį po pastarojo mirties. Priklausė raganų medžiotojams, tačiau atsirado jausmai Kesei.
 • Ly Labekua, vaidina Grey Damon. Vudu praktikuotojas, su kurio pagalba Fei bando susigrąžinti savo individualią magiją.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]