Skrivanek

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Ambox contradict.svg  Kilo įtarimų, kad šis straipsnis prieštarauja pats sau.
Jeigu pakankamai daug žinote apie straipsnio objektą, galite pabandyti straipsnį pataisyti, arba padėti rasti sprendimą aptarime.
„Skrivanek vertimų biuras“
FormaUAB
Pramonėvertimai ir kalbų mokymai
Įkurta2004 m. gegužės 4 d., Lietuva Lietuva
Centrinė būstinėŠvitrigailos g. 11M, Vilnius, Lietuva
Svarbiausi darbuotojaiKristina Šuškevič (vadovė)
Tinklalapiswww.skrivanek.com/lt

Skrivanek yra tarptautinė kompanija, teikianti vertimų, lokalizacijos ir kalbų kursų paslaugas. Ji buvo įkurta 1994 m. Čekijos Respublikoje. Kompanijos būstinė įsikūrusi Prahoje. „Skrivanek“ vertimų biurų tinklas yra didžiausias Centrinėje Europoje, be to, kompanija veikia JAV ir Kinijoje. Šiuo metu „Skrivanek“ turi 40 atstovybių 14-oje šalių. Jose dirba 320 vidaus darbuotojų ir 4000 išorės darbuotojų[paaiškinti!].

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iki pat 1989 m. Varšuvos pakto valstybėse vertimo paslaugas teikė valstybinės institucijos. Po Aksominės revoliucijos, 1990 m. čekas Pavel Skrivanek įkūrė „Skrivanek vertimų biurą“ (Překladatelský servis skřivánek). Per keletą metų „Skrivanek“ tapo rinkos lyderiu Čekijos Respublikoje ir išsivystė į vieną pirmaujančių vertimo ir lokalizacijos paslaugas teikiančių kompanijų Vidurio ir Rytų Europoje. 2010 m. „Skrivanek“ buvo suteiktas sertifikatas, patvirtinantis, kad kompanijoje įdiegta kokybės kontrolės sistema atitinka ISO 9001:2008 standartų serijos reikalavimus, taip pat ir EN 15038:2006 sertifikatas, patvirtinantis, kad kompanijos kokybės sistema atitinka vertimų industrijos standartus. 2011 m. kompanijai suteiktas EN ISO 14001:2004 aplinkos apsaugos sertifikatas. „Skrivanek“ yra oficiali vertimo paslaugų teikėja Europos Sąjungos institucijoms.

„Skrivanek“ Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Skrivanek“ Lietuvoje atstovauja UAB „Skrivanek vertimų biuras“, veiklą pradėjusi 2004 m. Įmonėje, įsikūrusioje Vilniuje, dirba 8 darbuotojai. „Skrivanek vertimų biuras“ yra pirmame Lietuvos vertimų biurų dešimtuke.[reikalingas šaltinis] Įmonė teikia vertimo raštu, redagavimo, vertimo žodžiu, lokalizacijos, maketavimo ir kalbų kursų paslaugas.

Technologijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visose kompanijos atstovybėse yra naudojama naujausia kompiuterinė įranga bei komunikacijos technologijos, taip pat naujausios vertimo atminties programos, tokios kaip TRADOS, ACROSS, NEMO, SDLX, TSTREAM ir kt., galinčios nepaprastai pagreitinti vertimo procesą bei užtikrinti terminologijos nuoseklumą, dirbant su dideliais projektais.

Narystės organizacijose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • TAUS – mašininio vertimo vartotojų organizacija
  • GALA – Globalizacijos ir lokalizacijos asociacija
  • ATC – Vertimo kompanijų asociacija

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]