Sietuva (ansamblis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ansamblio "Sietuva" logotipas

Sietuva – jaunimo tautinių šokių ansamblis, įkurtas 1956 m. keleto merginų iniciatyva. Ansamblis greitai išaugo: 2-ame savo gyvavimo dešimtmetyje jį lankė apie 80 šokėjų, per metus kolektyvas dalyvaudavo apie 30 koncertų. Be to, jame buvo sukurtas liaudies instrumentų orkestras. Sietuva ypač klestėjo Sovietų Sąjungos laikais, todėl koncertavo daugelyje sovietinių respublikų ir pelnė pripažinimą kvietimais dalyvauti Pasauliniame jaunimo festivalyje bei XX vasaros olimpinėse žaidynėse Maskvoje.

Apie ansamblį[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiandien Sietuvos ansamblį sudaro šokių trupė ir liaudies instrumentų orkestras, dauguma narių − įvairių Vilniaus universitetų studentai. Kolektyvas, ieškodamas naujų kūrinių, siekdamas atgaivinti ankstesnius, bendradarbiauja su profesionaliais choreografais, į repertuarą stengiamasi įtraukti daugiau autentiškais etniniais šaltiniais besiremiančių kūrėjų darbų. Ansamblio siekis − šiuolaikinei publikai tėvynėje ir svetur skleisti liaudies kultūrą tautiniu šokiu ir daina.

Nauji nariai į ansamblį priimami kiekvieną rugsėjį.

Koncertai, kelionės, apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sietuva yra nuolatinė Pasaulio lietuvių dainų švenčių ir Pabaltijo šalių studentų dainų ir šokių festivalių Gaudeamus dalyvė. Kiekvienais metais ansamblis vyksta svetur ir koncertuoja užsienio žiūrovams. Kolektyvas yra dalyvavęs tarptautiniuose festivaliuose Belgijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir kitur. 2003 m. ansamblis Sietuva, kaip geriausias metų Lietuvos tautinių šokių ansamblis, buvo apdovanotas Aukso paukšte. Ansamblio liaudies instrumentų orkestras yra įrašęs kompaktinę plokštelę. Joje − Sietuvos ankstesnių ir vis dar atliekamų kūrinių melodijos.


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

VTDK Jaunimo tautinių šokių ansamblio SIETUVA interneto svetainė