Audioslave

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Audioslave
Biografija
KilmėJungtinės Amerikos Valstijos JAV
ŽanraiAlternative rock
Hard rock
Post-grunge
Funk rock
Alternative metal
Funk metal
Aktyvumo metai2001–2007
Įrašų kompanijaEpic Records
Nariai
Chris Cornell – vokalas
Tom Morello – gitara
Tim Commerford – bos. gitara
Brad Wilk – būgnai

„Audioslave“ – roko grupė iš Kalifornijos, JAV. Grupę sudaro Chris Cornell – vokalas (buvęs „Soundgarden“ narys) ir buvę „Rage Against the Machine“ nariai – Tom Morello – gitara, Tim Commerford – bosinė gitara ir Brad Wilk – būgnai. Kaip ir „Rage Against the Machine“, grupė didžiuojasi, kad nenaudoja jokių dirbtinių garsų (kaip klavišiniai, sintezatorius ar pan.), tik vokalas, gitara, bosinė gitara ir būgnai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupė susikūrė 2001 metais, kai „Rage Against the Machine“ paliko vokalistas Zack de la Rocha. Likę trys nariai planavo tęsti karjerą kartu pasivadinę „Rage“. Vėliau prie grupės, vieno prodiuserio pasiūlymu, prisijungė vokalistas Chris Cornell. Galiausiai, 2002 metais, grupė pavadina „Audioslave“. Tais pačiais metais jie išleido debiutinį albumą.

2005 m. gegužės 24 d. išleido antrąjį albumą pavadintą „Out of Exile“. Iškart po albumo pasirodymo grupė koncertavo Kuboje. „Audioslave“ tapo pirmąja Amerikos roko grupe nemokamai koncertavusia Kuboje, prieš 70 000 žmonių minią.

Grupė laiko veltui neleido ir 2006 m. išleido trečiąjį albumą „Revelations“. „Audioslave“ atsisakė koncertuoti su naujuoju albumu, nes Chris Cornell ir Tom Morello įrašinėja solinius albumus. Be to, neseniai paskelbta, kad „Rage Against the Machine“ susivienija vienam koncertui dėl „Coachella Festival“.

2007 m. vasario 15 d. Chris Cornell pareiškė pasitraukiantis iš grupės, jis sakė: „Dėl neišsprendžiamų asmeninių konfliktų ir muzikinių skirtumų aš visam laikui palieku grupę Audioslave“. Taip pat palinkėjo likusiems grupės nariams sėkmės. Likę nariai planuoja susivienyti su Zack de la Rocha ir atkurti „Rage Against the Machine“.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]