Pereiti prie turinio

Sergio Martino

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sergio Martino
Gimė 1938 m. liepos 19 d. (86 metai)
Roma, Italijos karalystė
Tautybė Italija
Pilietybė Italijos
Veikla kino režisierius ir prodiuseris
Žinomas (-a) už Keistas ponios Vord įprotis“ (1971 m.)
Visos tamsos spalvos“ (1972 m.)

Sergio Martino (1938 m. liepos 19 d. Roma) – italų kino prodiuseris ir režisierius, kūręs įvairaus žanro filmus, o praėjusio amžiaus 8 dešimtmetyje garsėjęs kaip komedijų autorius. Jis dažnai kūrė kartu su broliu, prodiuseriu Luciano Martino, o filmus dažnai pasirašinėjo įvairiais pseudonimais (Julian Barry, Martin Dolman, Serge Martin, Christian Plummer, George Raminto).

Jo senelis Gennaro Righeli taip pat buvo susijęs su kinu ir dalyvavo kuriant pirmąjį Italijoje garsinį filmą, kas taip pat įtakojo Sergio pasirenkant profesiją. Pradžioje jis dirbo režisieriaus Mario Bava asistentu, vėliau padėjo vyresniajam broliui rašyti scenarijus ir prodiusuoti kitų režisierių darbus. 1969 m. buvo sukurtas jo debiutinis dokumentinis filmas „America così nuda, così violenta“. Tais pačiais metais jis prisidėjo prie dramos „Madam Bovari nuodėmės“, kurios filmavimo aikštelėje susipažino su jauna aktore Edwige Fenech. 1971 m. ji jau filmavosi pas Sergio giallo juostoje „Keistas ponios Vord įprotis“. Kuriant šį filmą susiformavo ilgalaikė komanda: režisierius Sergio Martino, prodiuseris Luciano Martino ir scenaristas Ernesto Gastaldi. Tuo laikotarpiu sukurti giallo filmai „Visos tamsos spalvos“ ir „Tavo blogis užrakintas ir tik aš turiu raktą“ laiko ryškų pėdsaką šio stiliaus istorijoje, o Sergio užsirekomendavo kaip sėkmingas, savo stilių turintis režisierius.

Dešimtmečio pabaigoje, pasibaigus giallo žanro bumui, Sergio ėmėsi kurti kriminalinius trilerius bei tuo metu itin populiarias erotines komedijas, tačiau išmėgino save ir kituose žanruose: 1977 m. pasirodė jo vesternas „Mannaja“, 1978 m. – siaubo filmas „La Montagna Del Dio Cannibale“ su Ursula Andress.

9 ir 10 dešimtmečiais jis praktiškai pasitraukė iš kino ir daugiausia laiko kūrė televizijoje. Žymiausi aktoriai, su kuriais jis dirbo, buvo George Hilton, Ivan Rassimov, Barbara Bouchet bei Edwige Fenech.

Dalinė filmografija

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]