Sean Plott

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sean Plott – Day[9] komentuoja NASL pirmojo sezono finalinį mačą

Sean Plott (g. 1986), labiau žinomas pseudonimu Day[9] – profesionalus StarCraft II elektroninio sporto komentatorius, laidos „Day[9] Daily“ vedėjas ir buvęs žinomas StarCraft: BroodWar žaidėjas. Žaisdamas BroodWar, jis 2007 m. laimėjo World Cyber Games Amerikos turnyrą, ir dar tris kartus pateko į finalą. 2010 m. žurnalo PC Gamer išrinktas metų žaidėju.[1] Šiuo metu nereguliariai dirba komentatoriumi daugumoje didelių StarCraft II turnyrų visame pasaulyje (BlizzCon, Major League Gaming ir kituose). 2012 m. žurnalas Forbes jį išrinko į savo „30 under 30“ asmenybių sąrašą, kaip vieną reikšmingiausių žmonių elektroniniame sporte.[2]

Sean Plott gimė ir gyvena Kanzase, JAV. Koledže įgijo matematiko specialybę, o Pietų Kalifornijos universitete – interaktyvios žiniasklaidos magistro laipsnį. Jo brolis Nicolas Plott, žinomas pseudonimu Tasteless, taip pat yra buvęs profesionalus StarCraft: BroodWar žaidėjas ir šiuo metu dirba Pietų Korėjos Global Starcraft II League komentatoriumi.

Day[9] TV[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradėta 2009 m., „Day[9] Daily“ yra kasdieninė pramoginė – edukacinė laida apie įvairius StarCraft II žaidimo aspektus, nuo mokomųjų laidų pradedantiesiems žaidėjams iki profesionalios scenos apžvalgų ir profesionalių mačų nagrinėjimo. Iki išeinant StarCraft II laida buvo apie BroodWar. Pirmadieninė laida „Funday Monday“ paprastai būna skirta „juokingoms“ strategijoms ir nerimtam žaidimui. Kartais rodomi ir kiti žaidimai: Diablo III beta, Elder Scrolls: Skyrim ar kiti. 404–oji laida buvo skirta dalyvavimui protestuose prieš SOPA ir PIPA, joje tebuvo rodoma tuščia vedėjo kėdė.

After hours gaming league[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sean Plott įkurta ir prodiusuojama „After hours gaming league“ yra StarCraft II mėgėjų (t. y. ne profesionalų) lyga, kurioje dalyvauja įvairių žymių įmonių darbuotojai (Microsoft, Amazon ir kitų). Įmonės žaidžia viena prieš kitą mačus iki trijų pergalių; užėmusi pirmąją vietą gauna 5000 JAV dolerių prizą, kurį turi padovanoti savo pasirinktai labdarai.[3] 2011 m. rudenį pirmąjį sezoną laimėję Microsoft prizą padovanojo Amnesty International organizacijai.[4] Antrasis sezonas prasidėjo 2012 m. sausį.

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://www.pcgamer.com/2010/12/24/sean-day9-plott-pc-gamer-uks-gamer-of-the-year/
  2. http://www.forbes.com/pictures/mfl45ielh/sean-day-9-plott-ceo-and-funsmith-day-9-tv-25/
  3. PC World: Tech giants play (StarCraft) to win
  4. [http://www.istartedsomething.com/20110822/microsoft-wins-undefeated-in-starcraft-2-after-hours-gaming-league/