Salala

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Salala
صلالة
Miesto vaizdas
Laiko juosta: (UTC+4)
Valstybė Omano vėliava Omanas
Teritorija Dachilijos regionas
Gyventojų (2009) 197 169
Vikiteka Salala

Salala (arab. صلالة = Ṣalāla) – miestas Omane; Dofaro gubernijos administracinis centras. Mieste gyvena 178 469 žmonės (2005 m. duomenys). Tai antras pagal dydį Omano miestas ir sultono Kabuso ben Saido gimimo vieta. Sultonas tradiciškai daugiau laiko praleisdavo Salaloj nei sostinėje Maskate, ypač prieš atsisėdant į sostą 1970 m. Šiuo metu jis reguliariai lanko miestą, kad susitiktų su genčių ir vietiniais lyderiais.

Salaloje yra oro uostas iš kurio lėktuvai daugiausia skrenda į Maskatą, Dubajų, Kuveitą ir Dohą. Kai yra turistinis sezonas būna skrydžių net iš tokių tolimų šalių kaip Švedija. Oman Air kompanija per dieną atlieka keletą skrydžių iš Maskato į Salalą.

Nors Salala yra Arabijos dykumoje, joje klimatas yra gan švelnus. Į miestą pučia pietryčių musonai. Šis periodas (vėlyvas birželis – ankstyvas rugsėjis) yra vadinamas karifo sezonu. Tuo metu į Salalą atvyksta daug turistų iš Persijos įlankos regiono, norinčių pasidžiaugti vėsesniu oru nei jų namuose tuo metų laiku. Tuo metu miesto gyventojų skaičius padvigubėja ir organizuojamos įvairios mugės, tokios kaip Itine.

Mieste yra didelė imigrantų bendruomenė, jie daugiausia iš Indijos. Salaloje yra net Indų mokykla.

Salalos apylinkės

Salala vadinama „Arabijos kvepalų sostine“. Turistus į miestą taip pat traukia Smahano kalnai ir smilkalų medžiai. Už miesto link kalnų auga vešli žolė, kurią ėda daugybė galvijų. Dėl klimato apylinkėse pasitaiko gyvūnai artimesni Rytų Afrikai (hienos, leopardai).

Pakrantės ir paplūdimiai vilioja nardytojus su akvalangais ir paukščių stebėtojus. Maersk valdo Salalos uostą, kuris yra svarbus regionui.

Salala turi seną istoriją. Jos gyventojai giriasi tariamais Šebos karalienės rūmų griuvėsiais ir pranašo Jobo kapu prie Kvaro kalno. Čia taip pat yra vadinamoji Nabi IMrano, Mergelės Marijos tėvo, mirties vieta.

Šiuolaikinė Salala gali pasigirti uostu, esančiu 15 km į pietvakarius nuo miesto. Dėl strateginės vietos, į jį plaukia laivai iš Afrikos, Indijos ir Artimųjų Rytų.

Sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Al-Ittihad Club – futbolo klubas;
  • al-Saado stadionas, kurio talpa 12 tūkst. žiūrovų.
  • Salalos sporto komplekso stadionas, kurio talpa 8 tūkst. žiūrovų.