Rust (kompiuterinis žaidimas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Rust
Rust vector logo.svg
Kūrėjas Facepunch Studios
Double Eleven
Leidėjas Facepunch Studios
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data Windows, macOS
2018 m. vasario 8 d.
Xbox One, PlayStation 4
2021 m. gegužės 21 d.
Žanras (-ai) Išlikimo
Režimas {{{režimas}}}
Reitingai ESRB: M 17+
PEGI: 16
Platforma macOS, Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4
Versija {{{versija}}}
Variklis Unity
Reikalavimai žr. Steam
Platinimas {{{media}}}
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys {{{kitos dalys}}}
rust.facepunch.com

„Rust“ – vien kelių žaidėjų režimu[1] veikiantis išlikimo žanro kompiuterinis žaidimas, kuris buvo sukurtas „Facepunch Studios“ žaidimų kūrimo studijos. Pirmą kartą žaidimas išleistas 2013 m. gruodį su ankstesne prieiga[2], o galutinė pilna versija – 2018 m. vasarį. „Rust“ yra prieinamas Microsoft Windows bei macOS platformoms, o nuo 2021 m. gegužės bendradarbiaujant su „Double Eleven“ pristatytos ir versijos, skirtos PlayStation 4 bei Xbox One.

Žaidimo tikslas yra išgyventi laukinėje gamtoje, renkant arba vagiant įvairius daiktus bei medžiagas.[3] Kad nenumirtų, žaidėjas privalo pasirūpinti sveikata, maistu ir skysčiais. Žaidime gausu pavojingų gyvių, tokių kaip vilkai ir meškos, bet nepaisant to – pagrindinis pavojus yra kiti žaidėjai, turint omeny, kad tai yra kelių žaidėjų režimo žaidimas. Pavojaus akivaizdoje galima naudotis įvairiais ginklais, tarkime lankais arba kokiais kitais šaunamaisiais ginklais. Kartais į žaidėjo gyvybę gali pasikėsinti transporto priemones vairuojantys žaidimo suprogramuoti veikėjai (NPC). Pagrindinis žaidimo aspektas yra išgyventi plėšikaujant, buriantis į klanus bei statantis bazes. Bandymas likti vienam ženkliai sumažina išgyvenimo šansus.

Pačioje pradžioje siekta žaidimą padaryti populiaraus „ARMA 2“ skirto modo „DayZ“ klonu[4], pridedant daiktų gamybos elementų, kokius turi „Minecraft“.[5] Nors daiktų gamyba pradžioje yra kiek apribota, vėliau prasiplečia, vis atrandant ir išgaunant naujus dalykus. Dar vienas teigiamas žaidimo aspektas yra modifikacijų palaikymas, kurių galima įrašyti į savo serverį kaip papildomą turinį, praplečiant žaidimą.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Reed, Chris (2015-06-30). "5 Video Games to Play if You Like 'Minecraft Archyvuota kopija 2021-05-17 iš Wayback Machine projekto.'". CheatSheet.
  2. Petitte, Omri (2014-02-11). "Rust hits 1 million sales after two months". PC Gamer.
  3. MacDonald, Keza (2014-01-08). "In Rust, Your Best Friend is a Rock". IGN.
  4. Newman, Garry (2013-06-21). "The Story of Rust". garry.blog.
  5. "About Rust". Facepunch Studios. Archyvuota iš 2017 m. birželio 27 d. originalaus įrašo.