Minecraft

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Minecraft
Kūrėjas Mojang AB
Leidėjas Mojang AB
Microsoft Studios
Sony Computer Entertainment
Dizaineris Markus Persson (2009–2011)
Jens Bergensten (2011–dabar)
Kompozitorius Daniel Rosenfeld (C418)
Išleidimo data 2011 m. lapkričio 18 d.
Žanras (-ai) Sandbox, išgyvenimo
Režimas Vieno ar daugelio žaidėjų
Reitingai Apple App Store: 4+
Google Play Store: Medium Maturity
Xbox 360 Edition: PEGI: 7+
ESRB: E10+
Platforma Windows, Mac OS X, Linux Android, iOS, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Raspberry Pi, Wii U, Oculus Rift, New 3DS, Nintendo Switch
Versija Kompiuterinė versija (Java): 1.20.4
Bedrock Edition: 1.20.51
Xbox 360 Edition: TU75
Xbox One Edition: CU58
PlayStation 3 Edition: 1.84
PI Edition: 0.1.1
PlayStation 4 Edition: 1.95
PlayStation Vita Edition: 1.84
Wii U Edition: Patch 43
VR Edition
New Nintendo 3DS Edition: 1.9.19
Nintendo Switch Edition: 1.0.17
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai
  • Procesorius: Intel Pentium D / AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz
  • Atmintis: 2 GB
  • Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce 9600 GT / AMD Radeon HD 2400 su OpenGL 3.1
  • Laisvos vietos: 200 MB
  • Java 6 Release 45
Platinimas Naršyklė, siuntimasis internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys {{{kitos dalys}}}
www.minecraft.net

Minecraft – atviro pasaulio sandbox žanro kompiuterinis žaidimas, kurį Java kalba parašė švedas Markus Persson (dar žinomas kaip Notch). Šiuo metu žaidimo tobulinimu užsiima už iš žaidimo gautas pajamas jo paties įkurta įmonė „Mojang“ (dabar priklausanti „Microsoft“).

Žaidimas yra trimatis, tačiau nepasižymi šiandienos žaidimams įprasta grafika ar efektais, yra koncentruotas į pačią idėją. Žaidime galima statyti bei griauti įvairių medžiagų blokus, tyrinėti aplinką, ieškoti įvairių resursų, kurti iš vienų medžiagų kitas arba daiktus, statyti bet kokias konstrukcijas trimatėje žaidimo erdvėje, kovoti su įvairiais priešiškai nusiteikusiais padarais.

„Minecraft“ skirstomas į 4 režimus – išlikimą (Survival), kur žaidėjas pats turi apsirūpinti ištekliais ir išgyventi, taip pat yra puolamas priešiškai nusiteikusių monstrų, turi ribotą skaičių gyvybių (20), bei po truputį alksta; kūrybinį (Creative), kuriame žaidėjas turi neišsenkančius išteklius ir neribotą statymo laisvę, bei gali skraidyti. Taip pat žaidėjas nėra puolamas priešiškų monstrų, nealksta; negailestingąjį (Hardcore), kuris panašus į išlikimą, tačiau padidintas sudėtingumo lygis – po mirties žaidėjas netenka savo pasaulio ir turi kurtis naują; bei nuotykių (Adventure), kuriame žaidėjai gali naudotis tik įrankiais, o ne pačiais blokais.

Šiuo metu „Minecraft“ veikia Windows, Mac OS X, Linux, Android, iOS, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, Wii U, Nintendo Switch sistemose, taip pat yra versija Oculus Rift VR akiniams.

2020 m. duomenimis buvo parduota virš 200 mln.[1] šio žaidimo kopijų.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žemėlapis generuojamas žaidėjui žaidžiant. Žaidimo pasaulis sudarytas iš kubinių blokų, išdėstytų tinklelio pagrindu. Jie sudaro kalnus, lygumas, urvus, vandens telkinius ir pan. bei atitinkamas medžiagas, kaip, pvz., žvyras, smėlis, žemės ir t. t. Žaidėjas gali judėti laisvai, tuo tarpu objektai ir daiktai gali būti padėti bet kurioje tinklelio vietoje. Dėliodamas kubus žaidėjas gali sukurti įvairiausias konstrukcijas. Žaidimas anksčiau tikslo neturėjo, tačiau 2011 m. lapkričio 11 d. Mojang komanda tokį tikslą sukūrė. Tai – Pabaigos drakonė (Ender dragon).[2] Nugalėti drakonę – išskirtinis pasiekimas. Laikui bėgant į Minecraft buvo pridėti nauji itin stiprūs priešininkai – Nykūnas (Wither), o vėliau ir olų gelmėse gyvenantis Komendantas (Warden).[3]

Žaidėjo galimybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Steve

Žaidėjas žaidime gali vaikščioti, bėgioti, plaukti, šokinėti, tūpti, mėtyti daiktus, bei valgyti. Judėdamas žaidėjas po truputėlį alksta. Kai žaidėjas išalksta ir vėl pavalgo – sotumas kuriam laikui atsistato. Sotumas yra žymimas kulšelėmis. Pusė kulšelės – vienas sotumo taškas. Žaidėjas iš viso turi 20 alkio taškų. Gyvybės senka užpuolus priešiškam monstrui, nukritus, skęstant, kai ant žaidėjo nukrenta stalaktitas, degant, dūstant, užpuolus kitam žaidėjui, ant galvos nukritus priekalui, ar išgėrus nuodų. Taip pat galima statyti, griauti, šaudyti iš lanko, mėtyti gniūžtes, ugnies kamuolius, trišakį, daužyti, nulenkti svirtis, paspausti mygtukus, ar užlipti ant slėgio plokštės ir panašiai. Žaidėjas taip pat gali pasirinkti tarp Steve (Styvo), ir Alex (Aleksos), arba visiškai pasikeisti savo išvaizdą į norimą avatarą (en. skin).

Versijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Minecraft turi daugiau nei vieną versiją. Vienos jų yra skirtos keliems žaidėjams, o kitos – vienam. Visos versijos turi savų pliusų ir savų minusų.

Klasikinė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai viena iš ankstesniųjų Minecraft versijų. Ši versija yra nemokama, ją galite rasti adresu https://classic.minecraft.net/. Ši versija labai primena Minecraft Creative režimą, tačiau joje negalima skraidyti, yra labai mažas išteklių pasirinkimas. Grafikos taip pat yra pasenusios.

Java[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai versija pritaikyta vien kompiuteriams. Yra pritaikyta modifikacijoms, daugelio žaidėjų serveriams, Multiplayer (Liet. Kelių žaidėjų) tipo pasauliams. Tačiau vieno žaidėjo pasauliai joje yra prastesni, nei Bedrock (Pamataakmenio) versijoje.

Bedrock (pamataakmenio)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai versija jungianti konsoles, telefonus ir kompiuterius. Ji yra visiškai nepritaikyta modifikacijoms, ar Multiplayer tipo pasauliams, bei serveriams, tačiau yra žymiai labiau pažengusi vieno žaidėjo srityje, nei Java versija.

Education Edition[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai versija pritaikyta vien kompiuteriams. Ši versija yra skirta edukacijai.[4]

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]