Rupert Everett

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Everett, 2007

Rupert James Hector Everett (g. 1959 m. gegužės 29 d.) – anglų aktorius.

Everetas gimė Norfolke (Anglija), mokėsi pas Benediktinus Ampleforto koledže, tačiau 15 metų pabėgo į Londoną, norėdamas tapti aktoriumi. Čia studijavo Central School of Speech and Drama aukštesniojoje mokykloje, ir kad galėtų pragyventi, dirbo vyru – prostitute. Vėliau už nepaklusnumą buvo išmestas iš dramos mokyklos ir persikėlė į Škotiją, kur Glazge įsidarbino avangardiniame teatre.

Lūžis karjeroje atėjo 1982-aisiais, kai Rupertas Everetas gavo vaidmenį filme „Kitas kraštas“. 1987 metais jis jau vaidino kartu su Bob DylanUgnies širdyse“.

1989 m. aktorius persikėlė į Paryžių. Čia viešai pripažino, kad yra gėjus, kas tuo metu padarė žalą jo tolimesnei karjerai. Vis dar filmavosi įvairiuose filmuose („Dellamorte Dellamore“ ir kt.), tačiau pirmas rimtesnio pasisekimo sulaukęs vaidmuo buvo tik 1997-ųjų filme „Mano geriausio draugo vestuvės“ kartu su Julia Roberts.

Kita[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Italų komiksų herojus Dylan Dog buvo inspiruotas Ruperto Evereto. Vėliau aktorius vaidino filme „Dellamorte Dellamore“, pastatytame pagal vieną iš romanų su šiuo herojumi. Tiesa, vaidino kitą personažą, o pats Dylan Dog filme nepasirodė visai.

Dalinė filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]