Rundalės rūmai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Rundalės rūmai
Rundalės rūmai nuo sodo
Rundalės rūmai nuo sodo
Vieta Žiemgala
Įkurtas 1736 m.
Rūmų stilius Barokas
Bajorų giminės Ernstas Johanas Bironas

Rundalės rūmaiBaroko stiliaus dvaro rūmai Latvijoje, Žiemgaloje, Bauskės rajono Rundalės pagaste, 28 km į rytus nuo Jelgavos.[1] Vadinama Baltijos Versaliu. Architektas Bartolomėjus Frančeskas Rastrelis, pastatęs Sankt Peterburgo Ermitažo Žiemos rūmus. Rūmuose nuo 1972 m. veikia Rundalės pilies muziejus.

Rūmuose yra 138 kambariai. Vertingiausios rūmų salės: Baltoji, Karūnavimo, Paauksuotoji, Rožių, taip pat Didžioji galerija prabangiai dekoruotos barokiniu bei rokokiniu dekoru. Rūmų sodas ir parkas yra didžiausi baroko ir rokoko laikotarpio Latvijoje.

Rūmai statyti nuo 1736 m. iki 1740 m. Ir nuo 1763 m. iki 1768 m. buvo kaip Kuršo hercogo Ernsto Johano Birono vasaros rezidencija. Rūmuose buvo gyvenama iki 1920 m. agrarinės reformos, vėliau buvo nusavinti ir naudojami valstybės poreikiams. Juose veikė pradžios mokykla, buvo įrengti butai. 1933 m. Latvijos istorijos muziejus pradėjo rūmų atnaujinimą, bet darbai nebuvo baigti. 1972 m. pradėti rūmų restauravimo darbai. 2015 m. užbaigti.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg
  1. Rundalės rūmai. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XX (Rėv-Sal). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2011. 450 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]