Roomba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pirma Roomba karta

Roomba – automatizuotas dulkių siurblys, sukurtas ir gaminamas „iRobot“ kompanijos. Roomba pirmą kartą buvo pristatytas 2002 m., atnaujintas ir tobulintas 20032006 m. Iki 2006 m. gegužės mėn. buvo parduota daugiau kaip 2 milijonai tokių dulkių siurblių.

Aprašymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Roomba modelis skirtas Europos Sąjungai ir panašus į trečią Roomba kartą, skirtą JAV.

Įrenginį sudaro 34 cm skersmens ir ne mažiau kaip 9 cm aukščio diskas. Įrenginio priekyje yra didelis kontaktinis sensorius su infraraudonųjų spindulių davikliu. Įrenginio viršuje yra rankena. Priklausomai nuo modelio jis tiekiamas su vienu ar dviem infraraudonųjų spindulių davikliais „Virtuali siena“.

Pirmos ir antros kartos modeliuose reikėjo rankiniu būdu nurodyti kambario plotą paspaudus mygtukus: mažas, vidutinis ar didelis. To jau nereikia daryti trečios kartos įrenginyje.

Roomba maitinamas energija iš vidinio akumuliatoriaus. Jis turi būti pakrautas nuo sieninio modulio, nors trečios kartos modeliai turi galimybę su šiuo moduliu susisiekti per infraraudonųjų spindulių daviklį. Pakrovimas iš elektros tinklo trunka apie tris valandas. Pirmos ir antros kartos įrenginio pakrovimas truko 12 valandų, bet naujas pakrovimo įrenginys gali būti naudojamas ir su pasenusiais modeliais.

Trečios kartos įrenginys valdomas paspaudus mygtuką „Įjungti“, įrenginį pastačius ten, kur norima valyti. Paskui reikia išsirinkti darbo režimą mygtukais „Valyti“, „Paviršutinis valymas“ ar „Pilnas valymas“. Trečios kartos įrenginys leidžia atlikti automatinį valymą naudojant užduočių planavimą.

Kai paspaustas „Valyti“, „Paviršutinis valymas“ ar „Pilnas valymas“ mygtukas, Roomba suskamba ir pradeda dirbti. Daviklis ant bamperio leidžia registruoti dūžius į sienas ir baldus, „virtualią sieną“ ir apriboti infraraudonųjų daviklių pagalba tuos plotus, kur turi būti valoma. Speciali programa „Virtuali siena“ gali būti užprogramuota iš anksto, tam, kad automatiškai įsijungtų planuojant užduotį. Keturi infraraudonųjų spindulių sensoriai apatinėje dalyje neleidžia nukristi nuo laiptų. Trečios kartos įrenginys gali rasti purvo sankaupas ir tokioms vietoms skiria daugiau dėmesio.

Baigus valymą Roomba vėl suskamba. Jei pakrovimo įrenginys nesurastas, Roomba pradeda jo ieškoti. Paskui reikia išvalyti jo dulkių surinkėją. Nuo antrosios kartos nustatymus galima keisti distanciniu būdu. Distancinio valdymo pulto negalima naudoti už „virtualios sienos“.

Roomba yra neaukštas, todėl gali palįsti po lova ar kitais baldais. Užstrigęs šis siurblys nustoja judėti ir duoda signalą, padedanti jį surasti.

Aksesuarai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Šepetys lengvam valymui – šepetys, pritaikytas rinkti naminių gyvūnų plaukus.
  • Distancinio valdymo punktas – Roomba distancinis valdymas (visiems antros ir trečios kartos Roomba).
  • Planuotojas iRobot – galimybė užprogramuoti Roomba darbą pagal grafiką.
  • Kroviklis su infraraudonųjų spinduliu švyturiu – Roomba automatiškai sugrįš prie kroviklio (visi trečiosios kartos modeliai).
  • Virtuali siena – naudojama riboti Roomba darbo plotą (visiems modeliams).
  • Papildomas maitinimo šaltinis – naudojamos baterijos, visiems Roomba modeliams leidžiančios dirbti iki 200 minučių.

Roomba programavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Roomba, pagamintas po 2005 m. rugsėjo, turi programą, leidžiančią per atstumą gauti informaciją ir taip valdyti įrenginį. Atvira sąsaja iRobot Roomba [1] Archyvuota kopija 2007-10-12 iš Wayback Machine projekto. skirta programuotojams, kurie gali tobulinti Roomba programą.

Kita iRobot produkcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikiteka