Ronald Wayne

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ronaldas Veinas
angl. Ronald Wayne
Gimė 1934 m. gegužės 17 d. (89 metai)
Klivlendas, Jungtinės Amerikos Valstijos
Veikla verslininkas
Organizacijos Apple

Ronaldas Veinas (angl. Ronald Wayne, g. 1934 m. gegužės 17 d. Klivlende, JAV) – amerikiečių inžinierius informatikas, kartu su Stivu Džobsu ir Stivu Vozniaku įkūręs „Apple“ kompaniją. Neilgai trukus jis atsisakė kompanijoje savo 2300 JAV dol. vertės dalies.[1]

R. Veinas kartu su S. Džobsu dirbo „Atari“ kompanijoje dar iki tol, kol S. Džobsas ir S. Vozniakas 1976 m. balandžio 1 d. įsteigė „Apple Computer“. R. Veinas sukūrė pirmąjį „Apple“ logotipą, parašė kompanijos steigėjų trišalę partnerystės sutartį, taip pat – pirmąjį naudojimosi „Apple“ vadovą.

2011 m. išleido memuarusAdventures of an Apple Founder“ (liet. Apple įkūrėjo nuotykiai), socialinį–ekonominį traktatą „Insolence of Office“. Taip pat sukurtas dokumentinis filmas „Welcome to Macintosh“,[2] [3] kuriame R. Veinas dalijasi darbo su S. Džobsu, S. Vozniaku ir „Apple Computer“ patirtimi.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

S. Džobso biografijoje Walter Isaacson rašo,[4] kad R. Veinas atskleidė savo seksualinę orientaciją, prisipažindamas S. Džobsui esąs gėjus iš karto po 1974 m. vasario mėn., kai abu vyrai tapo „Atari“ kompanijos bendradarbiais. Vėliau S. Džobsas pasakė savo biografui: „Tai buvo mano pirmasis susitikimas su kuo nors, kurį aš žinojau esant gėjumi“. Vėliau R. Veinas prisiminė: „Niekas to iš „Atari“ darbuotojų nežinojo, ir aš galėjau ant rankos pirštų suskaičiuoti visus tuos, kam esu prasitaręs per visą savo gyvenimą. Manau, teisingai nusprendžiau apie tai pasakyti jam, tikėdamas, kad jis supras, ir tai neturėjo jokios įtakos mūsų santykiams“.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]