Pereiti prie turinio

RKO Pictures

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
RKO Radio Pictures Inc.
FormaKorporacija
PramonėKinas
Įkurta1928 m. spalio 23 d.
Įkūrėjas (-ai)David Sarnoff
Uždaryta1959 m.
Centrinė būstinė1270 Šeštoji aveniu, Niujorkas

RKO PicturesJAV kino kompanija. „RKO Radio Pictures Inc.“ buvo viena iš penkių didžiausių Holivudo Aukso amžiaus kino studijų. Kino studija sukūrė tokius žymius filmus kaip „King Kongas“ ir „Pilietis Keinas“, įnešė didelį indėlį film noir žanro formavime. Be įprastų kino filmų, studija taip pat pastatė daugybę miuziklų, kaip kad „Top Hat“, ir „Swing Time“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompanija buvo įkurta 1928 m. spalį, sujungus Keith-Albee-Orpheum (KAO) priklausantį kino teatrų tinklą su Džosefo P. Kenedžio (Joseph P. Kennedy) kino studija „Film Booking Offices of America“ (FBO), ir buvo pavaldi Amerikos radijo korporacijai (RCA). RCA vadovas Deividas Sarnofas (David Sarnoff) inicijavo susijungimą norėdamas sukurti rinką kompanijos taikomai garso ant filmo prilipinimo technologijai – „RCA Photophone“. XX a. 5-ojo dešimtmečio viduryje studija priklausė investuotojui Floidui Odlumui (Floyd Odlum). Vėliau, 1948 m., studiją įsigijo pramonininkas Hovardas Hiugas, bet dešimtmečius besitęsiančio nuosmukio slegiamą studiją galop, 1955 m., įsigijo kompanija „General Tire and Rubber Company“ už 25 mln. JAV dolerių.[1] Filmų gamyba buvo nutraukta 1957 m., o dar po dvejų metų kompanija buvo išformuota.

1981 m. transliuotojas „RKO General“, juridinis paveldėtojas, atgaivino ją kaip dukterinę įmonę. 1989 m. kompanija su likusiomis akcijomis, prekės ženklais ir teise perdaryti klasikinius RKO filmus, buvo parduota nedidelei nepriklausomai kompanijai „RKO Pictures LLC“.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Jewell (1982), p. 245; Lasky (1989), pp. 228–29.