Pereiti prie turinio

Pusiau ilgaplaukė Amerikos riestaausė katė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pusiau ilgaplaukė Amerikos riestaausė katė

Pusiau ilgaplaukė Amerikos riestaausė katė (angl. American Curl) – kačių veislė. Šių kačių daug tik JAV, kitose šalyse vis dar gana retos.

Pirma katė neįprastomis užlinkusiomis ausimis vadinosi Sulamita – šią juodą benamę katytę priglaudė viena šeima iš Kalifornijos. Sulamita atsivedė kačiukų, iš kurių du taip pat turėjo užsirietusias ausytes. Buvo nuspręsta, jog tokios ausys taps naujos veislės skiriamuoju bruožu.

Išvedant veislę, buvo poruojamos ilgaplaukės katės arba tos, kurios turėjo ilgo plauko geną, todėl dažnai gimdavo kačiukai su gana ilgu kailiu. Veislininkai galiausiai nusprendė, jog naujoji veislė vadinsis Pusiau ilgaplaukės Amerikos riestaausės katės.

Tai labai draugiškos katės. Lengvai prisiriša prie žmonių, mėgsta būti dėmesio centre. Lenda į visus šeimininko kasdienius reikalus. Mėgsta švelnumą, kartais – žaidimus ir šėliones. Gerai sutaria su vaikais, kitomis katėmis ir šunimis.

Mėgsta įvairius žaisliukus, karstymąsi. Amerikos riestaausės be reikalo nelaido gerklės, tačiau, esant reikalui, netyli.

Fizinės savybės

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Amerikos riestaausė – vidutinio dydžio katė ilgu, liaunu, grakščiu kūnu. Bręsta iki antrųjų – trečiųjų gyvenimo metų.

Galvos ilgis didesnis už plotį. Skiriamasis bruožas – ausys. Tiesa, jos ne tokios lanksčios kaip kitų veislių kačių. Stačios, ties smilkiniais užlinkusios atgal, galiukai nukreipti į kaukolės pagrindo vidurį. Nosis tiesi, smakras storas, akys – graikinio riešuto pavidalo.

Plaukas plonas, šilkinis, minkštas. Beveik be poplaukio. Pasakytina, jog būna ir trumpaplaukių Amerikos riestaausių.

Iš ausų kyšo plaukų kuokšteliai, užsirietė į išorę.

Spalvos ir raštai labai įvairūs. Akys geltonos arba žalios, o kačių su žymėmis – mėlynos.

  • Esther J.J. Verhoef-Verhallen. Kačių enciklopedija, vert. Danguolė Žalytė. Vilnius: Aktėja, 2002.