Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°50′32″š. pl. 25°38′33″r. ilg. / 54.842176°š. pl. 25.64261°r. ilg. / 54.842176; 25.64261

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčia
Pričiūnai. Koplyčia.JPG
Vyskupija Vilniaus
Dekanatas Naujosios Vilnios
Savivaldybė Vilniaus rajonas
Gyvenvietė Pričiūnai
Statybinė medžiaga tinkuotas mūras
Pastatyta 1837 m.

Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčia – veikianti koplyčia Pričiūnų kaime, Buivydžių seniūnijoje, Vilniaus rajone, apie 6 km į rytus nuo Buivydžių. Pasiekiama iš kelio  5220  NemenčinėBuivydžiai , ryčiau Punžonių, pasukus į miško žvyrkelį pietų kryptimi ir pavažiavus tarpumiškėmis 2 km. Koplyčia renovuota, jos aplinka sutvarkyta, šalia praeinančio kelio 100 m atkarpoje paklota asfalto danga.

Atminimo lentos

Ant koplyčios priekinės sienos įtaisytos atminimo lentos su koplyčiai svarbiais istorijos faktais. Aptverta geležine tvora. Mūrinė koplyčia priklauso Buivydžių Šv. Jurgio parapijai.[1] Garsėja Šv. Ignoto atlaidais.

Pričiūnų koplyčia 2016 m.

Atlaidai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kas­met liepos–rugpjūčio mėn. sandūroje Bui­vy­džių pa­ra­pi­jos ti­kin­tie­ji trau­kia į Pri­čiū­nų kop­ly­čią, į šio Vil­niaus kraš­to kam­pe­lio glo­bė­jo Šv. Ig­na­co Lo­jo­los at­lai­dus. Šie at­lai­dai yra ga­na ge­rai ži­no­mi Vil­niaus kraš­te. Į juos susirenka tiek Bui­vy­džių ir jų apy­lin­kių gy­ven­to­jai, tiek – ti­kin­tie­ji iš ato­kes­nių vie­to­vių. Iš Vilniaus atvyksta ir valdžios atstovų, Seimo narių. Parapijoje jau ta­po tra­di­ci­ja, kad šio­je vie­to­je klebonas pašven­ti­na pa­ra­pi­jos ti­kin­čių­jų automobilius, nes pas­ku­ti­nę lie­pos sa­vai­tę yra vai­ruo­to­jų – Šv. Kris­to­fo­ro – šven­tė.

At­lai­dų pa­mal­dų cen­tre yra Angelų seserų kongregacijos vienuolė stigmatikė Vanda Boniševska (1907–2003), Pričiūnuose gyvenusi nuo 1933 m. iki jos arešto 1950 m. Bui­vy­džių pa­ra­pi­joje vyksta V. Bo­ni­šev­skos at­mi­ni­mo sa­vai­tė, kuri paprastai baigiasi tra­di­ci­niu pi­lig­ri­mi­niu žy­giu „Se­sers Van­dos Bo­ni­šev­skos pėd­sa­kais. Bui­vy­džiai–Pri­čiū­nai“.[2] Žy­gis vyksta apie 4 valandas, užbaigiamas Pri­čiū­nų kop­ly­čio­je. Per pamaldas prisimenamas di­de­lis An­ge­lų sese­rų kon­gre­ga­ci­jos in­dė­lis į Bui­vy­džių pa­ra­pi­ją.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kopyčia pastatyta 1837 m. Jos statybą fundavo Antoni Łazariewicz. Atgimimo metais koplyčia renovuota.

Lenkijos arkivyskupas Henryk Gulbinowicz 1990-aisiais apsilankė tėviškėje ir Pričiūnų koplyčioje laikė Šv. Mišias.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka