Prancūzijos Polinezijos herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Prancūzijos Polinezijos herbas

Prancūzijos Polinezijos herbas netradicinės išvaizdos. Jį sudaro tik apvalus skydas be skydininkų, šalmo ir kitų atributų.
Skydas perkirstas horizontaliai, šiek tiek žemiau vidurio linijos. Apatinis laukas – vandenynas, kurį vaizduoja penkios eilės mėlynų bangų baltame fone ir kuris simbolizuoja gausą, o viršutinis laukas – baltas dangus ir saulė, kurią simbolizuoja 10 platėjančių plačių auksinių spindulių iš skydo centro. Skydo centre pavaizduotas polinezietiškas katamaranas, kurio abu raudoni korpusai ir raudonos burės apvestos ruda linija (ruda fimbra). Ant katamarano platformos pavaizduoti 5 vienodi juodi ženkliukai, žymintys 5 Prancūzijos Polinezijos salynus.

Skydą kaip antrąjį šalies simbolį 1984 m. lapkričio 23 d. patvirtino Prancūzijos Polinezijos Asamblėja. Šis simbolis reiškia šalies saitus su senosiomis vertybėmis ir yra šalies orientyras dabar ir ateityje. Asamblėja pažymėjo, kad katamaranas yra būtina išgyvenimo priemonė žvejojant, be to – būtina transporto ir ryšių tarp salų priemonė. Katamaranas tebėra praeities simbolis, kadangi jis buvo apeigų ir užkariavimų laivas šventaisiais karalių ir didžiųjų vadų laikais, jis buvo itin svarbus apgyvendinant salas.

Prancūzijos Polinezijos herbas yra šalies vėliavos ir antspaudo dalis.