Poveržlė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Poveržlių įvairovė

Poveržlė – plona plokštelė (dažniausiai skritulio formos) su skyle (dažniausiai centre), kuri taikoma paskirstyti tvirtinimo detalių su sriegiu, pvz., varžtų ar veržlių, apkrovą. Dar poveržlės naudojamos kaip tarpinės, spyruoklės, dilimo atramos, vibracijos slopintuvai (guminės poveržlės), gali nurodyti suveržimo apkrovą arba fiksuoti tvirtinimą.

Rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Poveržlės gali būti suskirstytos į tris rūšis: plokščiąsias poveržlės, kurios paskirsto apkrovą ir apsaugo nuo pažeidimo fiksuojamą paviršių arba izoliuoja jį, spyruoklines poveržles, kurios turi ašinį tamprumą ir saugo nuo sujungimo atsilaisvinimo dėl vibracijų ir fiksuojančiąsias poveržles, kurios stabdo sujungimo atsivežimą, neleisdamos detalei su sriegiu suktis. Fiksuojančios poveržlės dažniausiai būna ir spyruoklinės.

Medžiagos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dažniausiai naudojamos medžiagos yra plienas, nerūdijantis plienas ir plastmasė. Grūdintos poveržlės yra termiškai apdorotos plieninės poveržlės. Kitos naudojamos medžiagos yra aliuminis, bronza, žalvaris, keramika, varis, geležis, oda, guma, titanas ir kt.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. About Washer Materials. Nuoroda tikrinta 29 sausio 2010