Pereiti prie turinio

Planeta X

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Planeta X (dar vadinama Planeta 10) – hipotetinė planeta arba labai nedidelė raudonoji nykštukė, skriejanti aplink Saulę, anapus Neptūno orbitos. Planeta X, dar vadinama Nibiru, yra numanoma dešimtoji Saulės sistemos planeta (jeigu Plutoną vis dar vadintume planeta). Planetos X teorija byloja, kad Nibiru yra milžiniška planeta, savo elipsės formos orbitą apsukanti per 3600 metų, o 2012 m. ji tiek priartės prie Žemės, kad tarp planetų vyks gravitacinė sąveika – dėl to kiltų potvyniai, žemės drebėjimai ir kitokios katastrofos.

Teorijos šalininkai duomenis apie žemės drebėjimus ir klimato pokyčius vadina įrodymu, kad šios planetos įtaka Žemei jau didėja, o kai kurie netgi tvirtina, kad pagal egiptietiškus įrašus galima spręsti, jog praskrendanti Planeta X yra Pasaulinio tvano ir Atlantidos paskendimo priežastis.

Visgi astronomai tvirtina, kad nėra jokių įrodymų, kurie patvirtintų Planetos X teoriją ir kad jeigu ši planeta egzistuotų, žmonės tokio dydžio planetą galėtų matyti plika akimi. Iš pradžių buvo skelbiama, kad Nibiru katastrofa ištiks 2003 m. gegužę, tačiau vėliau pasaulio pabaiga buvo atidėta iki ir taip permainas žadančios 2012 m. gruodžio 21 d.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1982 m. NASA galvojo, kad Neptūno orbitos trikdymus sukelia aplink Saulę skriejanti dešimtoji planeta (Plutono masė pernelyg maža, kad sukeltų šiuos trikdymus).

1983 m. NASA paleido į kosmosą IRAS (Infrared Astronomical Satelite), kuris aptiko nemažą objektą. Naujiena buvo išspausdinta „Washington Post“ laikraštyje JAV.

1992 m. NASA išleido „Landmark Press“, kuriame rašė, kad buvo atrastas objektas didesnis už Jupiterį, 4-8 Saulės masės[reikalingas šaltinis] už 7 milijardų mylių.