Pixies

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
   Šį su muzika susijusį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus - wikizacija
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.
Pixies

Pixies 2009 m.
Biografija
Kilmė JAV, Masačusetsas, Bostonas
Žanrai
Kūrinių kalbosanglų
Aktyvumo metai1986–1993
2004–dabar
Įrašų kompanija
Svetainėwww.pixiesmusic.com
Nariai
Black Francis
Joey Santiago
David Lovering
Paz Lenchantin
Buvę nariai
Kim Deal
Kim Shattuck

Pixies – amerikiečių alternatyviojo roko grupė, susikūrusi 1986 m. Bostone, Masačusetso valstijoje. Grupė iširo 1993 m., bet 2004 m. buvo atkurta. Grupės vieninteliai ir pastovūs nariai yra Black Francis (ritminė gitara, vokalas), Joey Santiago (solinė gitara), Kim Deal (bosinė gitara, vokalas) ir David Lovering (būgnai). Pixies savo gimtinėje neturėjo didelio pasisekimo, bet buvo žymiai sėkmingesni Jungtinėje Karalystėje ir kitose Europos šalyse, tačiau jų albumai neturėjo didelės komercinės sėkmės ir jiems nepavyko prasimušti iš pogrindinės muzikos scenos.

Didžiausia įtaką Pixies muzikoje, kuri buvo labai melodinga ir tuo pačiu metu be galo triukšminga, turėjo punk ir surf rokas. Francis buvo pagrindinis dainų autorius. Jis rašė dainas apie paslaptingus dalykus, tokius kaip NSO. Taip pat neretai dainavo apie psichinį nestabilumą, smurtą Biblijoje, fizines traumas ir kraujomaišą.

Grupė yra laikoma alternatyviojo roko bumo dešimtajame dešimtmetyje pradininkais, nors jie ir išsiskyrė prieš visa tai. Daug alternatyvios muzikos grupių, tarp jų ir Nirvana, įtakotos Pixies kūrybos, pripažino savo skolą šiai grupei, ir užtikrino kad Pixies palikimas ir muzikinė įtaka augo net ir po grupės išsiskyrimo.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pixies istorija prasidėjo, kai studentai Santiago ir Francis dalijosi vienu kambariu Masačiusetso universitete. Santiago supažindino Francį su aštuntojo dešimtmečio punk rock muzika, ir pora nusprendė kad ir jiem reikia pradėti kartu „jaminti“. Tuo metu Francis dalyvavo studentų mainų programoje ir iškeliavo į San Chuaną, esantį Puerto Rike, bet jam nesisekė mokytis ispanų kalbos, todėl po šešių mėnesių praleistų San Chuane, bute su keistuoliu kambarioku, jis nusprendė mesti mokslus. Francis turėjo dvi galimybes: arba vykti į Naująją Zelandiją ir stebėti Heilio kometą, arba grįžti į Bostoną ir suburti roko grupę. Jis grįžo į Bostoną ir jie abu kartu su Santiago 1984 m. praleido dirbdami sandėliuose, po darbo Francis savo akustine gitara kurdavo muziką, o keliaudamas į darbą kūrė žodžius.

Grupė pradėjo kurtis 1985 m. sausio mėnesį, tada prie Santiago ir Francio prisijungė bosistė Kim Deal, kuri atsiliepė į Francio skelbimą, kuriame buvo skelbiama, kad ieškoma mergina, grojanti bosine gitara, ir kuriai patiktų ir folk muzikos atlikėjai Peter, Paul and Mary, ir hardcore punk muzikos atlikėjai Hüsker Dü. Kim buvo vienintelis asmuo atsiliepęs į skelbimą, bet į perklausą atvyko be bosinės gitaros, nes prieš tai ji niekada net nebuvo grojus šiuo instrumentu. Kim pasakė, kad jos dvynė sesuo, Kelley Deal, gyvenanti Deitonoje, turi bosinę gitarą, bet Kim neturi pinigų sesės instrumentui gauti. Francis paskolino Kim $50 ir, kai ji atsivežė instrumentą, trio pradėjo repetuoti Kim bute.

Grupė bandė pasamdyti Kelley, kad ji grotų būgnais, bet tai buvo nesėkmingas mėginimas. Tada Kim vyras pasiūlė į grupę priimti David Lovering, būgnininką, kuris grojo jų vestuvėse. Pavadinimas buvo išrinktas atsitiktinai paėmus žodi iš žodyno, kurio apibūdinimas jiems patiko. Grupė 1986 m. repeticijas perkėlė į Deivido tėvų namo garažą. Pirmą savo pasirodymą grupė pavadino „possibly the worst gig in the history of rock“ ir atliko pirmas „Here comes your man“, „Dig for fire“ ir „Build high“ dainų versijas

Po išsiskyrimo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Black Francis pakeitė savo sceninį vardą į Frank Black ir išleido tris solinius albumus, vėliau pradėjo groti kartu su grupe the Catholics ir jie pasivadinę Frank Black and The Catholics išleido šešis albumus, o nuo 2005 m. jis vėl įrašinėja solinius albumus.

Kim Deal grįžo į grupę The Breeders, kurioje ji groja su savo seserimi, ir 1993 m. išleido platininį albumą Last Splash, kuriame yra hitas „Cannonball“, o dėl problemų su narkotikais, antras albumas buvo išleistas tik 2002 m. Kim taip pat grojo grupėje The Amps, kuri įrašė tik vieną albumą pavadinimu Pacer, 1995 m.

David Lovering tapo magu ir scenoje atlikinėjo įvairius eksperimentus, taip pat kartais grojo būgnais Frank Black soliniuose albumuose.

Joey Santiago kaip ir David Lovering kartais grojo su Frank Black. Jis taip pat kūrė muzika Fox televizijai, ir su savo žmona Linda Mallari sukūrė grupę The Martinis, kuri savo pirmąjį albumą išleido 2004 m.

Grupės atkūrimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Praėjus 11 m. po grupės išsiskyrimo, buvę Pixies nariai vėl pradėjo koncertinę veiklą. Jie sėkmingai koncertavo po JAV, Europą ir Japoniją.

2004 m. birželio mėn. Pixies išleido singlą „Bam Thwok“ kurį galima įsigyti tik internetinėje iTunes muzikos parduotuvėje.

2008 metų pradžioje Frank Black pradėjo kalbėti apie tai, kad Pixies atgimimas jau baigiasi.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Black Francis (Charles Michael Kittridge Thompson IV, vėliau Frank Black) – gitara ir vokalas
 • Kim Deal – bosinė gitara ir vokalas
 • Joey Santiago – solo gitara
 • David Lovering – mušamieji

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Come On Pilgrim (1987)
 • Surfer Rosa (1988)
 • Doolittle (1989)
 • Bossanova (1990)
 • Trompe le Monde (1991)
 • Death To The Pixies (1997)
 • Pixies At BBC (1998)
 • Complete B Sides (2001)
 • Pixies (2002)
 • Wave Of Mutilation – Best Of Pixies (2004)
 • Bam Thwok! (2004) (internetinis singlas)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]