Pilvo šokis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pilvo šokis

Pilvo šokis – vakarietiškas „solo, improvizuotų šokių“ pavadinimas, pagrįstas „kūno artikuliacija“, kilęs iš Vidurinių Rytų.[1] Angliškai kalbančiose šalyse pilvo šokis vadinamas rytietišku šokiu, egiptietišku šokiu, arabišku šokiu arba rytietišku šokiu. Pilvo šokiai gali būti įvairių tipų, priklausomai nuo šalies, regiono, kostiumų ir šokio stiliaus.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Manoma, kad pilvo šokis atsirado iš senovinių ritualų ir religinių ceremonijų, kuriomis meldžiamasi už vaisingumą Turkijoje, Egipte, Viduržemio jūros regiono šalyse, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. 9–10 amžiais jis labai išaugo klestinčiuose Artimuosiuose Rytuose, arabų ir islamo pasaulyje. XVIII–XIX amžiais ji pirmą kartą buvo žinoma už Europos ir Vidurinių Rytų ribų, veikiama Vakaruose populiaraus orientalizmo.

Technika ir judesiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

   Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

Pilvo šokis – tai šokis, išreiškiantis jausmingą moters kūną, lenktus judesius ir gundantį grožį per choreografiją, pritaikytą moters kūnui, kuriai būdingas drąsiai bambą ir dubenį atidengiantis kostiumas bei jausmingus ir seksualius įvaizdžius išreiškiantys judesiai. Tai taip pat šokis, pabrėžiantis natūralų judesį nuo kūno centro iki periferijos, daugiausia dėmesio skiriant nepriklausomiems krūtinės, pilvo, juosmens, dubens ir sėdmenų judesiams.[2]

Pilvo šokiuose svarbi taisyklinga laikysena ir raumenų kontrolė. Laisvai judant tinkamais klubų judesiais, šokėja tuo pačiu išvengia ir nugaros traumų. Pagrindinės pozos šiek tiek skiriasi nuo kitų stilių (ypač keliai gali būti daugiau ar mažiau sulenkti, pusiausvyra gali būti šiek tiek paslinkta atgal arba į priekį, o rankų padėtis skiriasi). Kai kurie pilvo šokėjai šoka siekdami sveikos ir efektyvios laikysenos.[3]

Pilvo šokiu laikomas šokis, išreiškiantis moters kūno grožį, taip pat šokis, išreiškiantis nėštumą, gimdymą, motinišką meilę. Taip pat, kaip šokis, turintis didelį poveikį fizinei ir psichinei sveikatai, jis sulaukia didelio populiarumo visame pasaulyje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Deagon, Andrea. „Andrea Deagon's Raqs Sharqi“ (anglų). 
  2. Varga Dinicu, Carolena (2011). You Asked Aunt Rocky: Answers & Advice About Raqs Sharqi & Raqs Shaabi (anglų). Virginia Beach, VA, USA: RDI Publications, LLC. p. 218. 
  3. Wise, Josephine (2012). The JWAAD Book of Bellydance (anglų). Croydon CR0 4YY: JWAAD Ltd. p. 48.