Pasakų parkas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°40′48″š. pl. 25°12′03″r. ilg. / 54.679978°š. pl. 25.200744°r. ilg. / 54.679978; 25.200744

Pasakų parko medinis ratas

Pasakų parkas – miesto parkas, esantis Vilniaus vakarinėje dalyje, Karoliniškėse ir Lazdynuose, netoli RIMI prekybos centro, Karoliniškių muzikos mokyklos. Parke stovi skulptūros, simbolizuojančios įvairius pasakų bei mitologinius personažus. Stotelėje „Pasakų parkas“, įrengtoje Loretos Asanavičiūtės gatvėje, stoja troleibusai (Nr. 1, 3 ir 9).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Pasakų parkas“ buvo įkurtas 1986 m., o atidarytas 1987 m. gegužės 26 d. Parko projekto autorius – kraštovaizdžio architektas Romualdas Jurgilis.[1] Įrengus parką, buvo pakeistas ankstesnis prie parko esančios stotelės pavadinimas („Žiedas“) į „Pasakų parkas“.[2]

1987 m. parkas buvo papuoštas medinėmis pasakų motyvų bei mitologinėmis statulomis. Parkas pretendavo tapti viena pagrindinių miesto žaliųjų oazių.

Praėjus keletui metų po nepriklausomybės atkūrimo, parkas tapo apleistas, buvo prišiukšlintas, vandalai suniokojo medines parko dekoracijas. Jame suvešėjo neprižiūrima žaluma, įsikūrė benamiai. Jis tapo nesaugia vieta: vaikų pamėgtame parke buvo įvykdytas ne vienas sunkus nusikaltimas, siautėjo net maniakas. Bendradarbiaujant su policijos komisariatu, vienu metu parke budėjo raitoji policija. Savivaldybės pagalba buvo atnaujinti suoliukai, kortų mėgėjams buvo įrengta stoginė. [3]

2003 m. Mokytojų namų direktorė Zita Žepnickienė, tuometinė Karoliniškių seniūnė Danutė Bekintienė, Lazdynų seniūnas Algis Strelčiūnas ir Vilniaus savivaldybės atstovai Pasakų parke įgyvendino iniciatyvą „Atgaivinkime Pasakų parką!“. Jos metu buvo surinktos ir išvežtos tonos šiukšlių, išretinti medžiai, sutvarkyti suoliukai, šiukšliadėžės, laiptai, iššluotas parkas.

2004 m. Pasakų parke Karoliniškių seniūnija surengė Joninių šventę bei koncertą. Jame pasirodė ir Stasys Povilaitis.

20052008 m. paskutinį gegužės sekmadienį Pasakų parke vykdavo tradicinė sekmadienio šventė.[4]

2013 m. UAB „Vilniaus vandenys“ kirto medžius, tvarkydami plotus, esančius nuotekų tinklų apsaugos zonose.[5]

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka