Pereiti prie turinio

Nirn

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nirn planetos žemėlapio fragmentas

Nirn – išgalvota planeta, kurios teritorijoje vyksta The Elder Scrolls žaidimų veiksmas. Pavadinimas Nirn elfų kalboje reiškia 'arena'. Planeta arti Oblivion ir Mundus pasaulių. Nirn vadinama mirtingųjų planeta, nes jos teritorijoje gyvena tik mirtingųjų rasių atstovai.

Nirn pasaulyje yra 6 žemynai:

  • Tamriel – svarbiausias ir didžiausias žemynas, Nirn planetos centras. Tamriel padalintas į 9 provincijas: Black Marsh (Argonia), Cyrodiil, Elsweyr, Hammerfell, High Rock, Morrowind, Skyrim, Summerset Isle ir Valenwood.
  • Akavir – žemynas rytuose nuo Tamriel žemyno, yra padalintas į 4 provincijas: Kamal, Tsaesci, Tang Mo ir Ka Po' Tun.
  • Atmora – žemynas šiaurėje nuo Tamriel žemyno, antra šiauriečių ir nedžių tėvynė.
  • Yokuda – paskendęs žemynas vakaruose nuo Tamriel žemyno, antra redgardų tėvynė.
  • Pyandonea – žemynas pietuose nuo Tamriel žemyno, antra moarmerų tėvynė.
  • Thras – žemynas pietvakariuose nuo Tamriel žemyno, sloadų tėvynė.

Akavir, Atmora, Thras, Yokuda ir Pyandonea žemynai yra paminėti įvairiuose žaidimų tekstuose, bet nebūdavo rodomi ant žemėlapių arba apibūdinami detaliai.

Artimiausi kosminiai kūnai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Palydovas Secunda

Nirn planeta turi du palydovus: Masser ir Secunda. Manoma, kad kiti kosminiai kūnai iš tikrųjų yra Daedra sferos, o saulė ir žvaigždės priklauso Oblivion planetai, kurios apšviečia ir Mundus planetą. Didžiausias žvaigždynas yra Sithis, kuris vingiuoja per Nirn dangų.

Nirn atsiradimo legenda

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dievas vardu Nir pamilo dievaitę Anu, ir ji jam pagimdė sūnų, kurį pavadino Creation. Laiminga dievų šeima ramiai gyveno, bet staiga atvyko dievas Padomay, užpuolė Nir vaiką ir stipriai jį sužeidė. Tada Anu įkalino Padomay kitoje laiko dimensijoje ir pradėjo gaivinti savo sūnų… Ji surinko 12 skirtingų planetų dalis, jas sukombinavo su Creation siela ir sukūrė 12 pasaulių planetą Nirn. Savo sūnaus Anu neišgelbėjo, bet jo siela išliko Nirn planetoje.