Pereiti prie turinio

Valenwood

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Valenwood provincijos žemėlapis

Valenwood – provincija Tamriel žemyno pietvakariuose, kurios teritorijoje vyksta The Elder Scrolls serijos žaidimų veiksmas. Ji ribojasi su Elsweyr ir Cyrodiil provincijomis. Valenwood apgyvendinta bosmerų rasės atstovais. Pirmieji į provinciją gyventi atvyko bosmerų protėviai aldmerai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvusių konfliktų žymės…

Valenwood visais laikais buvo gausi gyvūnijos ir augalijos provincija, pirmieji ir šiuolaikiniai jos gyventojai niekada nekenkė provincijos gamtai, nes jų protėviai visą gyvenimą garbino miško dievą Y’ffre, gamtos globotoją.

Pirmosios eros pradžioje Camoran dinastijos karalius Eplear suvienijo bosmerų gentis ir leido ayleidų rasei gyventi kartu su bosmerais. 340 m. jis sudarė prekybinę sutartį su Tamriel imperiją, tačiau ji buvo trumpalaikė, nes dėl pranašo Marukh kilo nesutarimai su imperiją ir sąmyšis provincijoje.

Pirmosios eros 2714 m. nesutarimų banga sumažėjo, nes Valenwood provincijoje paplito maras ir Camoran dinastijos valdymas nusilpo. Bosmerai tapo ištikimi imperijai…

Antrosios eros 430 m. Camoran dinastija bandė atkurti savo valdžią, jos nariai sudarė taikos sutartį su Summerset Isle provinciją ir tai padėjo apginti Valenwood nuo priešų, kurie bandė užimti provincijos teritoriją. Valdžios pirmininkų gretas sudarė karalius Thalmor, bosmerų vadai ir altmerų diplomatų kongresas.

250 metų Valenwood provincijoje vyravo taika, tačiau Valenwood vis tiek atiteko imperijai, bet provinciją valdė Camoran dinastijos karalius. Vėliau provincijos teritorijoje prasidėjo imperijos karai, kurie nusiaubė dalį provincijos žemių. Bosmerai buvo nepatenkinti savo valdžia.

Trečiosios eros 249 m. pasirodė naujas pretendentas į Camoran dinastijos sostą… Naikindamas visus, naujasis Valenwood karalius nutarė užimti naujas teritorijas ir nusiuntė savo armiją į šiaurę, į High Rock ir Hammerfell provincijas, tačiau trečiosios eros 267 m. jo kariuomenė buvo sutriuškinta. Valenwood provincija prarado taiką…

Po daugelio nereikšmingų mūšių, provincijos gyventojai pradėjo palikti miestus ir ėmė gyventi miškuose, sugrįždami į jų ankstyvąsias tradicijas.

Dabar Valenwood provincijoje ramu, bet buvusių konfliktų žymės labai patebimos.

Geografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valenwood provincijoje gausu augalijos ir gyvūnijos rūšių, visur auga gėlės, dideli medžiai, po miškus vaikšto kentaurai, basiliksai ir minotaurai. Didžiąją teritoriją provincijoje užima džiunglės ir apaugusios žalumos pievos. Provincijos vakaruose Abecean jūra. Valenwood gyventojai gyvena namuose su labai gražiais sodais.

Politinė sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valenwood provincijoje monarchinė politinė sistema, provinciją valdo Tamriel žemyno imperija ir tam tikra bosmerų rasės šeimos dinastija.

Svarbiausios provincijos vietos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Arenthia – miestas Valenwood provincijos šiaurėje.
  • Elden Root – miestas Valenwood provincijos rytuose.
  • Falinesti – miestas Valenwood provincijos šiaurės rytuose, arti kranto.
  • Greenheart – miestas Valenwood provincijos pietuose, arti kranto.
  • Haven – miestas Valenwood provincijos pietryčiuose.
  • Silvernar – miestas Valenwood provincijos centre.
  • Southpoint – miestas Valenwood provincijos pietryčiuose, arti miesto Haven ir kranto.
  • Woodhearth – miestas Valenwood provincijos pietvakariuose, arti kranto.
  • Greenheart – miestas Valenwood provincijos pietuose, arti kranto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]