Nier: Automata

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nier: Automata
Kūrėjas „PlatinumGames“
Leidėjas Square Enix
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data PlayStation 4:
JP 2017 m. vasario 23 d.
ŠA 2017 m. kovo 7 d.
EU 2017 m. kovo 10 d.
Windows:
WW 2017 m. kovo 17 d.
Žanras (-ai) Veiksmo RPG
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: Mature, 17+
PEGI: 18+
Platforma PlayStation 4, Windows, Xbox One
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
Oficiali svetainė
„2B“ ir „9S“ androidai kovoja su priešiškomis mašinomis dykumoje

Nier: Automata – 2017 m. fantastinis veiksmo RPG kompiuterinis žaidimas, skirtas „PlayStation 4“ ir PC „Windows“ sistemoms. 2018 m. adaptuotas „Xbox One“ konsolei.[1] Sukurtas Japonijos „PlatinumGames“ studijos ir išleistas „Square Enix“.

„Nier: Automata“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas žaidimas, kurio metu androidai-žmonės kovoja su Žemės planetą užgrobusiomis ateivių gyvomis mašinomis. Metacritic.com suvestinės duomenimis, žaidimą kritikai įvertino 88 balų iš 100 vidurkiu.[2]

2018 m. birželį „Square Enix“ paskelbė, kad žaidimo skaitmeninių pardavimų ir fizinių kopijų, patiektų į rinką, skaičius viršijo 3 mln. vienetų.[3] 2018 m. „Slant“ žurnalas įtraukė „Nier: Automata“ 7-oje vietoje geriausių visų laikų vaizdo žaidimų sąraše.[4]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

5012 m. į Žemės planetą įsiveržė priešiškų ateivių pajėgos, sudarytos iš gyvų mechanizmų. Negalėdami pasipriešinti karo metu likę gyvi žmonės pasitraukė į Mėnulį. 5204 m. jie organizavo kontrataką su androidų armija, tačiau jiems nepavyko įveikti ateivių mašinų. Norint pakreipti karo linkmę žmonių naudai, buvo įsteigtas elitinių androidų „YoRHa“ padalinys.

Žaidėjas pradeda valdyti kovos androidą, moteriško pavidalo „2B“, ginkluotą šaunamaisiais ginklais su droido pagalba kovoms iš atstumo ir kardais artimai kovai. „2B“ partneriu tampa vyriško pavidalo analizės androidas „9S“, kuris žaidimo metu seka paskui „2B“. Androidai vykdo misijas Žemės paviršiuje kovodami tiek su mažomis, tiek su milžiniškomis mašinomis, kurios atakuoja energijos sferomis ir spinduliais iš atstumo arba mechaninėmis priemonėmis iš arti. Priklausomai nuo žaidimo eigos įmanomos įvairios žaidimo siužeto pabaigos. Perėjus žaidimą atsiveria galimybė peržaisti žaidimą su androidu „9S“, kurio misija šiek tiek skiriasi eiga nuo „2B“ misijos. Žaidimo eigoje atsiveria galimybė vykdyti misijas su trečiuoju androidu „A2“.

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo veiksmas vyksta 3D kompiuterine grafika sukurtuose Žemės apleistuose miestuose, fabrikų aplinkoje. Androidai juda pėsčiomis ir privilioję laukinius žvėris (briedį, šerną) gali jodami judėti greitai. Kovose su mašinomis renkami pinigai ir įvairūs objektai, kyla herojų patirties lygiai. Kiekvieną androidą lydi jo ryšių skraidantis droidas, kuris padeda kovose ir judėjime − už droido užsikabinęs veikėjas gali trumpai skristi, atlikti šuolius. Žemės paviršiuje yra androidų-žmonių pasipriešinimo stovyklos, kuriose galima prekiauti ginklais, objektais, išklausyti įvairią NPC informaciją, priimti misijas. Dalis pokalbių pateikiami tik dialogo teksto languose.

Žaidimas pasižymi nuolat besikeičiančiu režimu: paprastai veikėjai valdomi iš trečiojo asmens perspektyvos matant vaizdą iš už veikėjo nugaros 3D grafikos aplinkoje, tačiau žaidime yra daug sekcijų, kai režimas pervedamas į 2D šaudyklėms bei platformeriams būdingą režimą, kai veikėjai juda ir yra matomi iš šono arba iš viršaus dideliu atstumu. Įgijus įvairių mikroshemų jomis galima tobulinti ir keisti androidų sugebėjimus.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]