Nicanor Duarte Frutos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Nikanoras Duartė Frutos (Nicanor Duarte Frutos; g. 1956 m. spalio 11 d. Koronel Ovjede) – dabartinis Paragvajaus Respublikos prezidentas 20032008 m.

Jo tėvas buvo aktyvus konservatyvios Kolorado partijos (Partido Colorado) narys. 14 m. ir Nikanoras tapo šios partijos nariu. Susituokė su Gloria María Penayo ir turi 6 vaikus.

Duartė yra advokatas, filosofas, žurnalistas ir sociologijos docentas, išsilavinimą įgyjęs Asunsjono valstybiniame universitete ir Katalikų universitete. 19932003 m. ėjo švietimo ministro pareigas.

2003 m. prezidento rinkimuose Duartė, kaip Kolorado partijos, kuri valdo šalį nuo 1947 m., surinko 37,1 % rinkėjų balsų ir tapo šalies vadovu. Prezidentas pažadėjo kovoti su skurdu ir korupcija. Tačiau ekonominių ir politinių problemų kamuojamoje šalyje ryškių permainų padaryti nepavyksta. 2004 m. šalies BVP pakilo 0,1 %. Duartės užsienio politika glaudžiai susijusi su MERCOSUR ašies vadovais – Hugo Čiavesu (Venesuela), Nestoru Kiršneriu (Argentina), Lula da Silva (Brazilija).

Prieš tai:
Luis Ángel González Macchi
Paragvajaus prezidentas
2003-2008
Po to:
Fernando Lugo