Fernando Lugo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Fernando Lugo
Fernando Lugo 2008 m.
Visas vardas Fernando Armindo Lugo Méndez
Gimė 1951 m. gegužės 30 d. (72 metai)
San Solanas, San Pedro del Paranos apygarda, Paragvajus
Vaikai Guillermo Armindo Lugo Carrillo
Religija katalikybė
Paragvajaus prezidentas
Ėjo pareigas 2008 – 2012
Ankstesnis Nicanor Duarte
Vėlesnis Federico Franco
Alma mater Universidad Católica Nuestra Señora de la Asunción
Vikiteka Fernando Lugo
Parašas

Fernandas Armindas Lugas Mendesas (g. 1951 m. gegužės 30 d. San Pedro del Paranoje, Itapujos dep.) – Paragvajaus politikas ir katalikų bažnyčios buvęs vyskupas, nuo 2008 m. rugpjūčio 15 d. iki 2012 m. – šalies prezidentas. Atstovauja partijai „Patriotų Aljansas už pasikeitimus“ (Alianza Patriótica por el Cambio).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1977 m. Fernando Lugo yra Societas Verbi Divini katalikų misijos kunigas. Dirbo misijoje Ekvadore. 1983 m. Romoje, Pontificiniame Grigalijaus universitete baigė dvasingumo ir sociologijos studijas. 1994 m. grįžo į Paragvajų ir tapo San Pedro vyskupijos vyskupu. Kad galėtų eiti prezidento pareigas, Lugo pateikė prašymą suspenduoti jo, kaip dvasininko, pareigas. Popiežius Benediktas XVI suspendavo jo, kaip dvasininko statusą, ir formaliai Lugo tapo pasauliečiu[1].

Fernando Lugo kovoja prieš socialinę atskirtį Paragvajuje, ir liaudyje žinomas kaip „vargingųjų vyskupas“. Nepaisant tradicinio bažnyčios siejimo su dešiniąja pakraipa, Lugo pasisako už socialistinę politiką, palaiko socialistines jėgas Lotynų Amerikoje (pvz., Hugo Chavez), tačiau labiau siekia spręsti problemas šalies viduje, o ne tarptautinėje politikoje.

2008 m. prezidento rinkimuose Lugo aplenkė iki tol šalies politioje dominavusios Colorado partijos kandidatę Blanca Ovelar. Fernando Lugo tapo tik antruoju kairiosios pakraipos Paragvajaus vadovu.

Tapęs prezidentu Lugo atsisakė savo prezidentinės algos, kadangi jo teigimu ji turi priklausyti vargingesniems žmonėms. Naujasis prezidentas taip pat pasiūlė pasielgti ir kitiems politikams[2].

Kadangi Lugo neturi žmonos, pirmąja šalies ponia jis paskyrė savo vyresniąją seserį Mercedes Lugo. Be to, į indėnų reikalų ministro pareigas jis paskyrė indėnų ačų bendruomenės narę Margarita Mbywangi, kuri tapo pirmąja indėne šalyje, užimančia tokias aukštas pareigas.

2012 m. birželio 21 d. prezidentui Lugo deputatų rūmai iškėlė apkaltą dėl policijos ir bežemių ūkininkų susirėmimo, kuriame žuvo 17 žmonių. 39 parlamentarai balsavo už Lugo pašalinimą iš prezidento pareigų, 4 prieš. Fernando Lugo atsatydintas iš prezidento pareigų, vietoje jo paskirtas Federico Franco. Kaimyninių šalių vadovai pasmerkė tokius Paragvajaus veiksmus kaip valstybinį perversmą ir pagrasino išmesti šalį iš Mercosur organizacijos[3].

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prieš tai:
Nicanor Duarte
Paragvajaus prezidentas
2008-2012
Po to:
Federico Franco