Pereiti prie turinio

Nescafé

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Nescafé" prekės ženklas
Puodelis
„Nescafé Classic"

Nescafé (Nestle + cafe) – vienas žinomiausių pasaulyje tirpios kavos prekybinių ženklų, priklausantis kompanijai Nestle.

XX a. 30-aisiais metais Brazilija kreipėsi į „Nestle“ su prašymu išsaugoti ir perdirbti kavos grūdus. Daug metų Brazilija turėjo žaliavinės kavos perprodukcijos problemų. Kasmet didelės kavos atsargos prapuldavo dėl perdirbimo technologijų trūkumo, netinkamo kavos pupelių saugojimo po perdirbimo ir pirminio apdirbimo.

Maksas Morgentaleris (1901-1980) ir jo kolegos pagal užsakymą septynerius metus ieškojo būdų, kaip pagaminti „kavos kubą“, kuris galėtų išsaugoti visas kavos pupelių savybes ir išlaikytų pastovų kvapą, o paskui virstų kvapiu gėrimu.

1938 m. balandžio 1 d. „Nescafé“ kava pirmą kartą pramoniniu būdu buvo pagaminta Šveicarijos fabrike Orbės miestelyje, 50 km nuo „Nestle“ centrinės būstinės Vėvėje.

Per Antrąjį pasaulinį karą „Nescafé“ buvo tokia populiari, kad JAV gamyklos produkcija, kuri sudarė apie 1 milijoną pakuočių per metus, ėjo išimtinai aprūpinti armiją.[1]

  • „Nescafé Classic“
  • „Nescafé Gold“
  • „Nescafé Espiro“
  • „Nescafé Cap Colombie“
  • „Nescafé Espresso“