Nepatogi tiesa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nepatogi tiesa

PavadinimasAn Inconvenient Truth
Kilmės šalisJAV
RežisieriusDavis Guggenheim
Prodiuseris (-iai)Lawrence Bender
Scott Z. Burns
Laurie David
VaidinaAl Gore
Metai2006
Trukmė94 min.
KalbaAnglų
PlatintojasParamount Classics
MontažasJay Cassidy
Dan Swietlik
Biudžetasapie 1 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Nepatogi tiesa (angl. An Inconvenient Truth) - 2006 JAV dokumentinis filmas apie visuotinį atšilimą. Filme pasakojama, kad žmonių veikla ir jos dėka sukuriamas anglies dioksidas sustiprina šiltnamio efektą, dėl kurio tirpsta ledynai, daugėjo audrų, sausrų ir kitų gamtos nelaimių, atsirandančių didėjant vidutinei Žemės atmosferos temperatūrai. Pagrindinis filmo veikėjas Alas Goras, kuris filme vaizdžiai pateikia surinktus įvairių mokslininkų duomenis apie klimato kaitą ir kaip tai įtakos žmones. Filmas kritikuojamas kaip visuomenės baimių išnaudojimas asmeniniams Alo Goro politiniams tikslams; klimato atšilimo skeptikai teigia, kad filme iškraipomi (padidinami, arba netikslūs) realūs faktai.

Pagal šį filmą išleista knyga ir lietuvių kalba.

Alo Goro knyga „Nepatogi tiesa“, išleista 2006 metais, Lietuvoje pasirodė 2008 metais. Knygoje autorius, buvęs JAV viceprezidentas ir žymus šalies veikėjas, pateikia išsamų tyrimą ekologijos, globalių problemų klausimais. Leidinys išspausdintas ant ekologiško popieriaus, pagaminto iš visiškai perdirbtos makulatūros, ir su minkštu viršeliu, kas rodo, jog pati knyga yra ekologiškas produktas. Išleista ir sutrumpinta knygos versija.

Vilniuje vykusiame renginyje „Eko kinas“, kurio metu buvo pristatomas filmas „Nepatogi tiesa“, suorganizuotas interaktyvus seminaras – ekologiškų kėdžių dirbtuvės ir konkursas, taip pat paskaitos apie ekologiją ir gamtą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Knyga „Nepatogi tiesa“ Archyvuota kopija 2012-03-12 iš Wayback Machine projekto..