Neotropikai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Neotropikai

Neotropikai – viena iš aštuonių biogeografinių ekologinių sausumos sričių. Apima Pietų, Centrinę Ameriką, Meksikos žemumas, Karibus, pietų Floridą. Dažnai šiuo pavadinimu įvardinami Pietų Amerikos tropikai, tačiau į ekosritį taip pat įeina į vidutinių platumų sritys žemyno pietuose. Šiaurės Amerikoje pereina į nearktinę sritį.

Iki susijungiant Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynams juose buvo skirtingos ekosritys, tačiau susidarius Panamos sąsmaukai jos susijungė į vieną ekosritį. Neotropikuose, kaip ir Australijoje bei Antarktyje, būdingos rūšys, susidariusios Gondvanos žemyne.

Neotropikai pasižymi itin didele gamtine įvairove: čia plyti Amazonijos selva, Pantanalio pelkynai, pampos, Seradas, Valdivijos drėgnieji miškai – visi šie regionai pasižymi unikalia ir gausia augmenija bei gyvūnija.

Tik neotropikams būdingi, tipiški gyvūnai: plačianosės beždžionės, tinginiai, tinamai, kolibriai, krosniai, tukanai, tikrieji skruzdlesiniai, tanagros, kaimanai, medlaipinės medvarlės, šienpjoviai Gonyleptidae. Iš neotropikų kilę bromelijinių, kaninių, helikoninių šeimos augalai. Iš čia kilusios bulvės, pomidorai, kakavmedžiai, kukurūzai, pupos, vilnamedžiai, manijokai, batatai, burnočiai, bolivinės balandos.