Nemiga (knyga)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nemiga
Nemiga. I knyga.jpg
Autorius(ė) Stivenas Kingas
Žanras Siaubo romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Insomnia
Šalis Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Kalba anglų
Išleista 1994 m.
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Erika Bujokaitė
Leidykla Eridanas“, Kaunas
Išleista 1998 m.
Viršelis Romano pirmoji knyga
Puslapių 308+308 (per abi knygas)

Nemiga (angl. Insomnia) – žymaus amerikiečių rašytojo Stiveno Kingo siaubo romanas, pirmą kartą JAV išleistas 1994 m. Tais pačiais metais nominuotas „Bram Stoker Award“ geriausio romano kategorijoje. Lietuvoje romanas išleistas „Eridano“ leidykloje dviem knygomis 1998 m.

Šio kūrinio veiksmas vystosi Meino valstijoje, išgalvotame Derio (Derry) miestelyje. Beje, ši vieta minima ir kituose S. Kingo kūriniuose („Tas“, „Sapnų gaudyklė“), su jo mistika susijusi ir „Tamsiųjų bokštų“ serija, užsimenama apie įvykius iš romano „Gyvulėlių kapinės“ ir kt.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Ralfą Robinsą pradeda kamuoti tolydžio progresuojanti nemiga, o netrukus jo akims atsiveria spalvingas aurų pasaulis. Ekstrasensorinė įžvalga padeda Ralfui atspėti ne tik būsimus žmonių likimus, bet ir išvysti fiziškai įsikūnijusias dvasių pasaulio būtybes, kurių paskirtis – įtakoti žmogiškąją lemtį. Ralfas Robinsonas persikelia į žmogui nepasiekiamą antgamtinio pasaulio lygmenį ir čia akis į akį susiduria su trimis antgamtiniais pasiuntiniais, kurie asocijuojasi su senovės graikų mitologinėmis likimo deivėmis moiromis. Knygos herojams pamažu ims ryškėti, kokią sukrečiančią misiją jiems lėmė aukštesnės jėgos, idant būtų išsaugota harmoninga žmogiškosios būties pusiausvyra tarp Paskirties ir Atsitiktinumo...

Personažai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Ralph Roberts – pagrindinis veikėjas, 70-metis senis. Mirus pirmajai žmonai nuo vėžio, jį pradeda kamuoti nemiga.
  • Lois Chasse – pagyvenusi dama, kuriai Ralfas reiškia simpatijas, pasirodo, taip pat kamuojasi dėl nemigos.
  • Ed Deepneau – buvęs kaimynas, jaunas mokslininkas, geras Robertsų šeimos bičiulis, anksčiau ramus ir kultūringas, bet kūrinyje pasirodo kaip agresyvus, pavojingas, pusprotis žmogus.
  • Helen Deepneau – jo žmona, namų šeimininkė.
  • Patrick Danville – berniukas, kurį nori nužudyti Raudonasis karalius (Crimson King).
  • Clotho, Lachesis, Atropos – antgamtinės būtybės, „maži pliki daktarai“ (mirties, likimo simboliai), kuriuos savo haliucinacijose regi pagrindinis herojus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]