Negyvenama sala

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Negyvenama Bolivaro salelė (Kolumbija) Karibų jūroje

Negyvenama sala – sala, kurioje nėra nuolatinių gyventojų. Negyvenamomis salomis yra dauguma mažų tropinių salelių, kadangi ten trūksta gėlo vandens, maisto ir kitų resursų. Taip pat negyvenamų salų gausu poliarinėse srityse. Kartais negyvenamos būna ir didokos salos su pakankamai resursų, tačiau esančios atokiai nuo sausumos (pvz., Nepasiekiamoji sala). Kadangi negyvenamos salos dažnai būna mažai paveiktos žmogaus, jose kartais įkuriami draustiniai ar rezervatai.

Didžiausia pasaulyje negyvenama sala yra Devono sala (Kanada). Kitos žymesnės negyvenamos salos: Kermadeko salos, Naujojo Sibiro salos, Buvė, didelė dalis Kanados arktinio salyno salų, Klipertono sala, Navasos sala, Blasketo salos, Herdas ir Makdonaldas, didelė dalis Maldyvų salų, dalis Fynikso salų, dauguma San Chuano salų, Santa Lusijos sala, Surtsėjus, Teteparė, didelė dalis Alandų salų, dalis atolų Maršalų salose ir kt.

Negyvenamos salos dažnai vaizduojamos literatūroje ir kine kaip vieta, kur gyvena po laivų ar lėktuvų katastrofų išgyvenę žmonės (žymiausia tokių – „Robinzonas Kruzas“). Stereotipiškai tokios salos vaizduojamos esančios kažkur Okeanijoje. Dabar rengiami įvairūs realybės šou, kuomet dalyviai turi išgyventi įvairiose laukinėse salose. Negyvenamos salos taip pat dažnai siejamos su utopine vieta, rojumi.