Negratino tvenkinys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Negratino tvenkinys
isp. Embalse del Negratín
Negratin1.JPG
Plotas 2170 km²
Kilmė tvenkinys
Didžiausias gylis 67 m
Tūris 5,67 km³
Įteka Gardiana Menor
Išteka Gvadalkiviras
Chabalkono kalnas prie Negratino tvenkinio
Poilsio namai prie Negratino tvenkinio

Negratino tvenkinys (isp. Embalse del Negratín) – vandens saugykla Ispanijos pietuose, Andalūsijoje, Granados provincijoje, Basos komarkoje. Tvenkinio pakrantėmis išsidėstę savivaldybės: Basa, Benamaurelis, Freila, Kortes de Basa, Kuevas del Kampo, Sucharas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tvenkinys atiduotas naudojimui 1984 m. gruodžio 31 d. Jis tapo trečiuoju Andalūsijoje pagal tūrį (567 hm³) gėlo vandens rezervuaru po Isnacharo (981 hm³) ir Gvadalkacino (800 hm³). Užtvanka pastatyta iš mišrių birių uolienų su asfaltu, nes gruntas nebuvo pakankamai stabilus atramai, kad galima būtų statyti betono užtvanką. Tvenkinys užliejo nuo romėnų laikų poilsiui ir gydymui naudotus terminius sieringus vandenis bei atskyrė aplinkines savivaldybes. Užtvankos viršumi nutiestas kelias A315. Prie užtvankos pastatyta ir nedidelė hidroelektrinė.

Panaudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis tvenkinio vaidmuo - sukaupti aplinkinių kalnų upelių ir lietaus vandenį žemės ūkio tikslams - drėkinti migdolais ir alyvmedžiais apsodintus aplinkinius laukus bei tiekti vandenį pomidorų, braškių ir kitų daržovių šiltnaminėms plantacijoms.

Tvenkinį ir jo apylinkes pamėgo sportininkai ir turistai (baidarės, kalnų dviračiai, žygiai pėsčiomis ir parasparniais, žvejyba), Freilos paplūdimyje galima rengti piknikus, Kuevas del Kampo paplūdimyje yra nudistų pliažas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]